Czy twoje życie jest jak zarośnięty ogród?

1 czerwca 2020

Kontynuujemy cykl rozmyślań w oparciu o bestsellerową powieść Paula Younga „The Shack” („Chata”) i filmu, jaki powstał na jej podstawie. To historia Macka, ojca, który stracił swoją córeczkę w dramatycznych okolicznościach. Mack otrzymuje tajemnicze zaproszenie od Boga, który zaaranżował ich spotkanie w miejscu tragedii.
W jednej ze scen Sarah Yu, reprezentująca osobę Ducha Świętego, zaprasza Macka do wspólnej pracy w swoim ogrodzie, gdzie przygotowuje ziemię dla nowych roślin. Mack, widząc jej ogromny ogród pełen kwiatów i najróżniejszych roślin, stwierdza, że to jeden wielki chaos. Sarah Yu uświadamia mu, że ten ogród... to on.

Ta część filmu szczególnie mi się podoba. Bez wątpienia każdy z nas przechodzi (albo będzie przechodził) przez okres, kiedy życie wydaje się być w rozsypce, chaosie, dezorganizacji. Kiedy tak się dzieje Duch Święty, podobnie jak w tej scenie, towarzyszy nam, pomagając zobaczyć wszystko wyraźniej i na nowo uporządkować.

W Biblii czytamy: „Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem” (Ewangelia Jana 14,26).
Masz wrażenie, że twoje życie przypomina taki nieco zarośnięty ogród? A jednak ty też jesteś w trakcie pięknego i pełnego potencjału procesu. Bóg ma niezwykły plan dla twojego życia. Jego Duch jest Tym, który cię pociesza, podnosi i odnawia.
Niech Bóg cię błogosławi!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...