Czy wdzięczność rzeczywiście jest lekarstwem na troskę?

18 marca 2019

W Biblii czytamy: „Przestańcie się martwić o cokolwiek. Raczej w każdej sprawie, gdy się modlicie i prosicie, z wdzięcznością przedstawiajcie swoje potrzeby Bogu. A pokój Boży, którego nie ogarnie żaden umysł, będzie w Chrystusie Jezusie strzegł waszych serc oraz myśli”. (Filipian 4,6-7)

Pierwszym krokiem do uwolnienia się od mentalności niedostatku jest dziękowanie Bogu za wszystko kim jesteś i co już masz. Czy chciałbyś właśnie teraz podziękować za to Bogu? Czy wiesz, że możesz uwolnić się od zmartwień będąc po prostu wdzięcznym Bogu? Dziękowanie Mu za to kim jesteś i za wszystko co masz, nie tylko jest pierwszym krokiem, ale i najważniejszym, bo kiedy troski znikają, pojawia się wiara! A Bogu podoba się oczekujące, pełne nadziei serce!

„Wszelką swoją troskę zrzućcie na Niego, gdyż On troszczy się o was”. (1 Piotr 5,7) Ta Boża obietnica, wynika z Jego natury: jeśli przedstawisz Jemu swoje potrzeby i prośby, otrzymasz Jego pomoc i łaskę. Przestań się martwić, zamiast tego zacznij Bogu dziękować i oddawać Mu cześć! Zachęcam cię byś uczynił to teraz razem ze mną: „Panie, dziękuję Ci, za Twoje Słowo pełne mocy i mądrości. Zrozumiałem, że wdzięczność jest kluczem bym mógł się uwolnić od moich trosk i zaczął żyć w pełnym pokoju w Tobie. Dziękuję Ci za wszystko kim jestem i za wszystko co mam. Dziękuję, że Ty wiesz przez co przechodzę, znasz wszystko z czym się zmagam, i że mnie prowadzisz dzień po dniu w swojej dobroci, wierności i cierpliwości. Błogosławię Twoje Imię, Panie, Amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...