Czym jest prawdziwa wolność?

31 lipca 2022

Poezja i piosenki często wyrażają naszą tęsknotę za wolnością, za tym, jak wspaniale byłoby pofrunąć jak ptak, wznieść się na skrzydłach – i po prostu ją poczuć. Z takiego marzenia zrodziły się samoloty, dzięki którym możemy wzbić się ponad ziemię.

Mój mąż, pasjonujący się swego czasu lataniem na szybowcach, opowiadał, że trudno cokolwiek porównać do wrażeń z lotu nad Tatrami. Kiedy na głos wielbił Boga, dla tych na dole (a był słyszany przez centralę) brzmiało to co najmniej dziwnie. Po każdym locie przychodzi jednak czas lądowania, kiedy powraca zwykła rzeczywistość. Czy wiesz, że o wiele wspanialszą i trwalszą wolność oferuje ci Chrystus? Nie musisz od niczego uciekać, nie musisz wszystkiego wiedzieć, znać przyszłości, by poczuć wolność jak ptak. On mówi do ciebie: „Zaufaj Mi, powierz swoje życie, pozwól zająć się tym, co trudne. A ty odpocznij w mojej obecności”.

„Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają” (Iz 40,31).
Co na to odpowiesz? Jesteś w stanie stwierdzić: „Boże, możesz zrobić ze mną co chcesz?” Bóg da ci łaskę, by wypuścić to wszystko, czym próbujesz sterować, uwolni cię od tego, co cię wiąże. Od tyrani samolubstwa, chęci zdobywania.
A wtedy odprężysz się i odpoczniesz w Nim.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...