Daj się zachwycić!

2 czerwca 2019

W tym tygodniu zapraszam cię w podróż poświęconą uwielbieniu. Inspiracją do tego cyklu była książka Gregor’ego Turpina „Krótki Poradnik Przemienionego Życia”. Czy przebywając w Bożej obecności, doświadczyłeś kiedyś zachwytu nad Jego wielkością, Jego mocą, Jego miłością…? To właśnie taka postawa, kiedy nasze serce jest pełne zadumy i zachwytu, przynosi Jemu chwałę. Wysławianie Boga nie jest jednak tylko wewnętrznym stanem – można je również dostrzec i usłyszeć. Jest wyrazem miłości do Boga. Osobiście bardzo lubię śpiewać, ale też chętnie biorę gitarę, by wielbić Go tym instrumentem.
Bywa, że czasem trudno jest nam swobodnie uwielbiać Boga z rożnych powodów…
- przejmujemy się tym, że inni na nas patrzą,
- nie wiemy, jak zbliżyć się do Boga,
- nie czujemy się dobrze we własnym ciele/nie lubimy naszego głosu
- itp.
Podczas uwielbiania Boga wchodzimy w przestrzeń całkowitego oddania się i otwarcia na Jego działanie. Stawanie przed Bogiem takimi, jakimi jesteśmy, szczerze i w całkowitej wolności, nie zawsze jest dla nas łatwe czy naturalne. Z miłości do Pana można jednak pokonać swoje obawy czy poczucie dyskomfortu.

Słowo Boże wielokrotnie zachęca nas do oddawania Bogu chwały, zwłaszcza w księdze Psalmów. W Psalmie 149,1 czytamy: „Śpiewajcie Panu pieśń nową, pieśń Jego chwały w zgromadzeniu ludzi Mu oddanych!”. Wspaniałym przykładem ekspresyjnego wielbienia Boga, jest w Biblii król Dawid. Czytamy o tym w 2 księdze Samuelowej 6,12—21. Dawid tańczy z radości wokół Arki Przymierza. Tańczy całym swoim sercem, duszą i ze wszystkich sił. Chwali Boga na swój sposób, nie przejmując się tym, co powiedzą inni. Nasze uwielbienie powinno płynąć do Boga swobodnie i tak często, jak to możliwe… Powiedziałbym, że nawet codziennie. Uwielbienie jest jak wezbrana fala miłości do Boga! Chciałbym cię zachęcić, byś dał się zachwycić i otoczyć Bożą obecnością. Wyraź swoje oddanie do Boga w nowy sposób, jakiego być może nigdy wcześniej nie próbowałeś lub też na który nigdy się nie odważyłeś. Śpiewaj Mu, podnieś swoje ręce ku Niemu, nawet zatańcz, jeśli chcesz, ale uwielbiaj Go! On jest tego godzien!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...