Dla Boga liczy się twój każdy krok!

9 sierpnia 2020

Być może stanąłeś przed nową okazją, nowym wyzwaniem, nową pracą i wahasz się, bo na starcie czujesz się za słaby, niewystarczająco przygotowany lub nie na miejscu. Jednak zawsze musi być ten pierwszy raz. Jeśli czujesz się niepewnie, przeczytaj to Słowo: „Każdemu z was Bóg dał jakieś szczególne zdolności; używajcie ich, udzielając sobie wzajemnej pomocy”(1 List Piotra 4,10).

Otrzymałeś dary, talenty bezpośrednio z Bożej ręki, by służyć nimi innym.

Bóg chce cię dzisiaj osobiście zachęcić, jeśli:
- zakładasz, nawet zanim jeszcze zacząłeś, że nigdy ci się nie uda,
- uważasz, że twoje pierwsze kroki są nieporadne,
- nie wiesz, jak się za to zabrać.

Chciałbym podzielić się z tobą czymś z Bożego serca:
„Dla Mnie też był początek, kiedy stwarzałem wszechświat. Na początku stworzyłem niebo i ziemię. Codziennie jeden krok w całym procesie stworzenia. Dla ciebie też jest ważne, byś krok po kroku szedł do przodu. Pomyśl o Dawidzie. Pamiętasz, jak on zaczynał ze swoją procą, stając naprzeciw Goliata? Później dowodził wielką i budzącą grozę armią, bo Ja walczyłem z nim. Uczyniłem Dawida wielkim królem i stał się moim przyjacielem (przeczytaj historię Dawida w 1 Księdze Samuela 17).
A Mojżesz? Kiedy był na wygnaniu, ukrywając się wśród stad swojego teścia, powołałem go, by został wielkim wyzwolicielem narodu żydowskiego. Dałem mu 10 przykazań. On również stał się moim przyjacielem (przeczytaj historię Mojżesza w Księdze Wyjścia 3).
Ci mężczyźni – podobnie jak ty – czuli się bezsilni, niezdolni i bezradni.
Chciałbym ci powierzyć większe odpowiedzialności, większe zadania. Chcę użyć twojego życia jako instrumentu w moich rękach. Jesteś moim arcydziełem. Dokończę to, co w tobie rozpocząłem. Nie porzucam moim dzieł!”.

To proces, który wymaga czasu i dokładności, ale każdy krok, który odważysz się zrobić, doprowadzi cię do kolejnych, bardziej skutecznych i ważniejszych etapów, ponieważ Bóg cię kształtuje i formuje.

On uczyni wielkie rzeczy poprzez ciebie (przeczytaj Psalm 60,14).
Zrób pierwszy krok z talentami, które otrzymałeś od Boga.
Nabierz odwagi, bo jesteś na drodze do spełnienia Bożego planu wobec ciebie.

Życzę ci wspaniałego dnia!

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...