Dręczy cię niepokój?

16 kwietnia 2019

Kontynuujemy nasz cykl w oparciu o Psalm 94,18—19. „Kiedy pomyślałem: chwieje się noga moja – Twoja łaska, Panie, wsparła mnie. Pociechy twoje rozweselają duszę moją w licznych utrapieniach serca mego”. (Psalm 94,18—19)

„W moich licznych utrapieniach”, w innej wersji tłumaczenia „w moich licznych niepokojach”. Zdarza się, że twoją głowę zaczynają zaprzątać negatywne myśli? Analizujesz problem z każdej możliwej strony i nie widzisz wyjścia? Posłuchaj tej niezwykłej obietnicy, jaką Bóg dał swoim dzieciom: „Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On troszczy się o was”. (1 Piotr 5,7)
Możesz przyjść do Boga taki, jaki jesteś, bez względu na to, w jakim stanie się obecnie znajdujesz. Niezależnie czy z wysiłkiem i z trudem przyniesiesz swoje zmartwienia do Jego stóp, czy podejdziesz tylko na wyciągniecie ręki, czy też po prostu zrzucisz je na Niego, pamiętaj: Bóg je zabierze! Przyjdź do Niego ze swoimi obawami, ponieważ On troszczy się o ciebie. On ma rozwiązanie twoich problemów, bo On Sam jest rozwiązaniem.

Szczęśliwe, pełne radości serce w zamian za serce wypełnione niepokojem: taką wymianę proponuje ci Bóg! Jemu niech będzie chwała! Zachęcam cię, byś zbliżył się do Boga taki, jaki jesteś, szczerze zaufał Mu w kwestii swoich obaw i poprosił, by dał ci w zamian Jego radość i mądrość.

Pomódlmy się razem: „Panie, już nie chcę się dłużej zadręczać i niepokoić. Składam wszystkie moje troski i obawy na Ciebie. Składam je u Twoich stóp. Przekazuję to wszystko w Twoje ręce. Dziękuję Ci za pokój i spokój ducha, który teraz od ciebie otrzymuję. Dziękuję Ci, że mnie podtrzymujesz Swoją obecnością. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...