Droga do uzdrowienia po doznanej krzywdzie

11 lutego 2020

Chciałbym podzielić się z wami dzisiaj kilkoma wskazówkami, jak postępować, jeśli zostaliśmy zranieni. Czy wiesz, że kiedy doznajemy krzywdy, instynktownie działamy według pewnych utartych schematów, po to by siebie chronić? Ignorujemy osobę, która nas zraniła, z nadzieją, że zniknie z naszego życia. Zaprzeczamy temu, co się stało, ukrywając cierpienie pod przykrywką pozytywnych emocji. Zakopujemy zranienia pod tonami tzw. biblijnych powodów.
Te strategie nie działają! Przeciwnie: w reakcji na nawet błahą uwagę niezagojone rany otwierają się na nowo.

Chciałbym zachęcić cię do działania zgodnie z trzema zasadami. Oto one.
1. Uznaj ważność Bożej prawdy nad swoją własną.
„Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i moje myśli niż myśli wasze” (Księga Izajasza 55,9) .
2. Rusz naprzód. Nie zmienisz swojej przeszłości, ale dzięki Bożej łasce możesz inaczej popatrzeć na to, co się wydarzyło i przyjąć nowe nastawienie na przyszłość.
3. Zaufaj Bogu. To nie jest łatwe, ale jeśli Mu zaufasz, On użyje twojego cierpienia, by uwielbić siebie i dać ci w zamian wielką radość! W Biblii czytamy: „Ty mój płacz zmieniłeś w taniec, rozwiązałeś mój pokutny wór i opasałeś radością” (Psalm 30,12).

Zastosuj te trzy rady w praktyce, ponieważ one są kluczem, którego Bóg chce użyć, by uwolnić cię od zgorzknienia, urazy i bólu. Zaufaj Bogu. Tylko On może uleczyć twoje serce, duszę i umysł. On może obrócić twój płacz w radosny taniec. On może zdjąć twoje szaty żałobne i odziać cię w szaty radości. Dzięki Panu możesz iść do przodu!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...