Jak gospodarować czasem?

19 maja 2019

Czas jest naszym najcenniejszym zasobem. Mądrze zarządzany, może być ogromną pomocą w utrzymaniu zdrowego małżeństwa, bliskich więzi w rodzinie i rozwijającej się relacji z Bogiem. A jednak, rzadko uczymy się jak go właściwie wykorzystywać. Jeden z czytelników „Cudów Każdego Dnia” wyznał mi: „Czuję się sfrustrowany tym, że nie potrafię wydzielić czasu, najlepiej rano zanim zacznę swój dzień, by się modlić i posłuchać Bożych instrukcji. Rozmawiam z Nim, a nawet słucham Go w ciągu dnia, w różnych sytuacjach, ale chciałbym też mieć taki wydzielony czas tylko dla Niego”.

Być może powtarzałeś sobie do dzisiaj:„Naprawdę chciałbym znaleźć czas by czytać więcej Biblię, mieć czas dla siebie, dla mojej rodziny i przyjaciół, ale mój dzień jest już wypełniony obowiązkami po brzegi i każda minuta to strata”. W Biblii czytamy: „Naucz nas dobrze liczyć nasze dni, aby nasze serca mogły zyskać mądrość”. (Psalm 90,12) Dobra wiadomość jest taka, że możemy nauczyć się dobrze zarządzać czasem! Nie jest to wrodzona umiejętność ani zarezerwowana tylko dla tych, którzy są naturalnie zorganizowani. Faktem jest, że całe nasze życie obraca się wokół czasu. Jeśli nie wiemy jak go używać, szybko może się okazać, że marnujemy życie, gubiąc to co naprawdę ma znaczenie. W filmie „Drużyna Pierścienia”, Gandalf wypowiada coś bardzo ważnego: „Do nas należy decyzja co zrobić z czasem, który nam został dany”.
Nie mamy wpływu na to ile mamy czasu, ale Bóg dał nam odpowiedzialność wykorzystywania go na to, co uważamy za dobre. W ciągu tego tygodnia, przyjrzymy się razem kilku kluczowym wskazówkom jak mądrze zarządzać czasem!

Zachęcam byś pomodlił się ze mną… „Panie, naucz mnie liczyć moje dni mądrze. Do tej pory żyłem ścigając się z czasem, próbując wcisnąć wszystkie moje zajęcia i zainteresowania w już i tak napięty plan dnia. Jednak modlę się byś dał mi mądrość, dzięki której będę umiał wykorzystać mój czas zgodnie z twoimi zasadami”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...