Jak okazujesz swoją miłość?

31 sierpnia 2020

Bóg jest miłością. To Jego natura. Jego miłość jest okazywana w działaniu, dlatego On zaprasza cię dzisiaj, byś kochał czynem.
W Ewangelii Jana 21,16, czytamy, że Jezus zapytał Piotra: „Szymonie, synu Jana, czy mnie kochasz?”. Myślę, że Jezusowi nie chodziło o to, by Piotr poczuł się winny czy zakłopotany, z powodu sytuacji, w której zabrakło mu tej miłości. Raczej chciał pomóc Piotrowi ruszyć dalej. Piotr, świadomy swoich ograniczeń, był w stanie dostrzec ogromną miłość – ten niewyczerpany skarb, jaki Bóg włożył w jego wnętrze. W ten sposób Jezus mógł powierzyć mu wielką misję: troskę o ludzi. „Dbaj o moje owce...” Ponieważ Jezus znał miłość Piotra do Boga, mógł powierzyć mu zadanie kochania ludzi.
Jezus, znając twoją szczerą miłość do Niego, podobnie i ciebie posyła, byś troszczył się o innych. Kiedy widzisz osobę, która cierpi, odwracasz oczy czy próbujesz jej pomóc? Kiedy dowiadujesz się, że ktoś bliski smuci się lub opłakuje kogoś, czy poświęcasz mu czas, by go pocieszyć, zaoferować modlitwę? Kiedy idziesz drogą, czy dostrzegasz chorych, smutnych, bezdomnych, by im okazać miłość?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie pytania, nie bądź zaskoczony, że Jezus będzie cię wysyłał, by inni mogli poznać Jego miłość. On, podobnie jak widział serce Piotra, widzi też twoją miłość do Niego, twoje współczucie wobec innych. I chce, byś poprzez swoje słowa i czyny stał się potężnym instrumentem błogosławieństwa. Może, podobnie jak Piotr, zastanawiasz się czasem, czy jesteś wystarczająco wykwalifikowany, by zatroszczyć się o ludzi w trudnych sytuacjach, w ich biedzie? Nie bój się: Jego miłość w tobie będzie rosła, a Jego Duch będzie cię prowadził.
Pomódlmy się razem: „Panie Jezu, dziękuję Ci, że wlałeś w moje serce Twoją miłość. W zamian chciałbym, by inni wokół mnie też ją poznali. Ty nie przyszedłeś do tych, którzy mają się dobrze, ale do tych, którzy potrzebują ratunku, uzdrowienia i uwolnienia. Niech każdy zobaczy Ciebie we mnie i w moim działaniu. W imieniu Jezusa, amen”.
Ludzie potrzebują Boga i potrzebują ciebie! Modlę się, byś miał wspaniały dzień w Jego obecności!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...