Jaka była twoja pierwsza myśl po obudzeniu?

7 czerwca 2020

Kiedy budzisz się rano, jaka pierwsza myśl przychodzi ci do głowy? Czy oczekujesz i cieszysz się na nowy dzień? Czy gramoląc się z łóżka, mówisz: „Twoja łaska jest nowa tego ranka. Chwała Tobie, Panie! Jesteś zwycięzcą nad wszystkimi moimi wrogami!”?
A może twoje myśli są raczej z gatunku: „To będzie ciężki dzień. Chciałbym, żeby już był wieczór”? Czy zmartwienie jest jak narastająca fala w twoim sercu, fala tak silna i wysoka, że masz wrażenie, że zaraz całego cię zakryje? Że nie masz z nią żadnych szans?
Nie pozwól, by takie myśli cię zatopiły. W Księdze Jeremiasza 1,8 czytamy: „Nie bój się ich! Ja jestem z tobą, będę cię ratował! – oświadcza Pan”.

Nie znam „ich”, tych, którzy ci zagrażają, ale znam Boga, który mówi: „Jestem z tobą i cię wyratuję”. Kiedy ogarnia cię niepokój, odpowiedz mu zdecydowanie, że twój Bóg jest większy niż jakiekolwiek źródło lęku, ponieważ On jest źródłem wszelkiego życia, pełnego pokoju i pełnej radości. Ogłoś, że ten Bóg żyje w tobie!

Pomódlmy się razem: „Panie, Ty jesteś większy niż cokolwiek, co mnie niepokoi. Ty znasz szczegóły sytuacji, w której teraz jestem. Ty znasz moje serce doskonale, lepiej niż mój lekarz czy ktokolwiek inny. Ty możesz się o mnie zatroszczyć i wyratować mnie od strachu. Dziękuję Ci za Twoje życie, które rośnie we mnie i pokój, który mi dałeś. W imieniu Jezusa, amen!”.
Posłuchaj pięknej pieśni mówiącej o tym, że Boże łaski są nowe każdego ranka!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...