Jaką spuściznę zostawisz po sobie?

30 sierpnia 2020

Zadałeś sobie kiedyś pytanie, co po sobie pozostawisz? Jaką spuściznę zostawisz swoim dzieciom, bliskim?
Bogu podoba się, kiedy jego dzieci zwracają uwagę na to, jak żyją. On ma szczególne rzeczy przygotowane dla takich ludzi, o czym zapewnia nas Jego słowo: „Sprawiedliwy zawsze postępuje nienagannie, szczęśliwe są po nim jego dzieci” (Księga Przysłów 20,7). Bóg przygląda się działaniom wszystkich ludzi i odbiera sobie cześć, kiedy postępują zgodnie z Jego Słowem, chodząc w prawości. Może powiesz, że to dość niezwykła spuścizna. Kiedy myślisz o spadku, może przychodzą ci na myśl dobra, posiadłości, majątek? A jednak najlepszą rzeczą, jaką możesz po sobie zostawić, jest przykład twojego integralnego życia. Nie tylko jesteś teraz wzorem dla swoich dzieci, rodziny, ale w przyszłości oni również będą kontynuowali te zachowania. Możesz być tego pewien!

Uczciwość i prawość obecnie niewiele znaczą. Złodziejstwo, oszustwa, kłamstwa, szwindle, zdrady i deprawacja – nawet odrobina czy tylko do czasu do czasu – są powszechne i często praktykowane bez większych skrupułów czy wyrzutów sumienia. Niestety, czasami nawet przez tych, którzy nazywają siebie chrześcijanami. Czy przyjąłeś jako swoją złotą zasadę, być tak fair wobec innych jak to tylko możliwe? Czy przyjąłbyś prezent w zamian za milczenie w jakiejś dwuznacznej sytuacji? Pomimo obecnych trendów postanowiłeś nie iść na kompromisy w niczym, być uczciwym we wszystkim i wobec wszystkich?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na ostatnie pytanie, postępujesz słusznie, ponieważ twoja prawość jest cenna dla Boga tak bardzo, że związana jest z obietnicą i nagrodą. Tak, dobro, które uczynisz dzisiaj, będzie miało znaczenie, kiedy ciebie już tu nie będzie: twoje dzieci i bliscy nadal będą odnosili z niego korzyści. Będą błogosławieni i szczęśliwi. Będą żyli w pokoju. Niczego im nie zabraknie.
Twoja prawość nie tylko będzie błogosławieństwem dla tych, którzy są wokół ciebie, ale również przyniesie chwałę Bogu. Prowadź wiarygodne, prawe życie, niezależnie od kosztów!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...