Jaki jest twój zapach?

13 kwietnia 2021

Widziałeś kiedyś kwitnące drzewko bzu? Jest ono również zwane „motylim krzewem” ze względu na fakt, że jego długie kwiatowe kiście wydzielają aromatyczny zapach, który przyciąga wiele owadów. Zapach kwitnącego bzu rozchodzi się szeroko i przyciąga motyle, które pokrywają cały krzew swoimi skrzydełkami.

Jaki zapach ty roztaczasz?

„Naśladujcie Boga jako ukochane dzieci. Żyjcie też w miłości, podobnie jak Chrystus. On nas ukochał i dla naszego ratunku dobrowolnie złożył siebie Bogu na ofiarę niczym piękny zapach” (List do Efezjan 5,1-2).
Wierzę, że jako ambasador Niebiańskiego Królestwa roztaczasz zapach pokoju i miłości. Dzięki temu czynisz zmiany w tym świecie. Naśladując przykład Chrystusa, uwalniasz aromat nieba, wszędzie gdzie jesteś, przez co – podobnie jak „motyli krzew” – pociągasz innych. Nie do siebie, ale do Chrystusa! Inni przyciągani są przez miłość, którą ich obdarzasz, przez woń obecności Boga w tobie.

Chciałbym cię, jako ucznia Chrystusa i ambasadora nieba zachęcić i zmobilizować dzisiaj do naśladowania Króla chwały. Dla chwały jednego tylko Imienia Jezus!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...