Jego miłość daje radość.

14 kwietnia 2019

Kontynuujemy cykl w oparciu o wiersze 18—19 z Psalmu 94. Dzisiaj porozmawiamy o radości, jaką Bóg chce ci dać. „Kiedy pomyślałem: chwieje się noga moja – Twoja łaska, Panie, wsparła mnie. Pociechy twoje rozweselają duszę moją w licznych utrapieniach serca mego”. (Psalm 94,18—19) „Twoja łaska, Panie” – w innym tłumaczeniu „Twoja miłość, Panie” – Bóg zawsze cię kochał. Kochał cię jeszcze zanim się urodziłeś i już wtedy miał niezwykły plan dla twojego życia. Mówi nam o tym Jego Słowo: „Bóg natomiast daje dowód swojej miłości do nas przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami, Chrystus za nas umarł”. (Rzymian 5,8)
Bóg cię kocha…, a na końcu swojej miłości postawił wykrzyknik. Krzyż jest boskim wykrzyknikiem wobec wszystkich znaków zapytania!

- Jego miłość jest przy tobie, kiedy zmagasz się z trudnymi relacjami. On cię kocha i bierze cię w swoje ramiona.
- Jego miłość jest przy tobie, kiedy czujesz się przytłoczony problemami finansowymi. On cię kocha i troszczy się o twoje potrzeby.
- Jego miłość jest przy tobie, kiedy doświadczasz zdrowotnych problemów. On cię kocha i podnosi cię.
- Jego miłość jest przy tobie, kiedy boisz się o swoją rodzinę. On cię kocha i zatroszczy się o twoich bliskich.
- Jego miłość przynosi radość. Ukryj się w Jego ramionach pełnych miłości…

Pamiętaj, że On czeka na ciebie z otwartymi ramionami.
Chciałbyś podziękować Mu za Jego nieustającą miłość? „Panie, jak mógłbym Cię nie chwalić? Jak mógłbym nie uwielbiać Cię, Jezu? Jesteś wspaniały i taka też jest twoja miłość. Kiedy czuję się przytłoczony, Ty z wielką Swoją wrażliwością mnie podnosisz. Kiedy wszystko wydaje się wokół mnie walić, mogę oprzeć się o Twoją wierność. Dziękuję Ci, Jezu, za twoją miłość.
Tak, twoja miłość przynosi mi radość! W Twoim imieniu, amen”  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...