Jego obietnica się spełni!

3 sierpnia 2020

Mam nadzieję, że to, czym dzielę się w tym tygodniu, zachęciło cię, by rozwijać zdrowe nawyki, które pomogą ci rosnąć w Bogu. Wierzę, że te codzienne (i poranne) czynności naprawdę pomogą ci rozwijać twoją wiarę.

Dzisiaj skupimy się na kolejnym nawyku, równie ważnym jak poprzednie: zapisywaniu tego, co Bóg mówi do ciebie i na co ci wskazuje. W Księdze Habakuka 2,2-3, czytamy: „(...) zapisz to widzenie wyraźnie na tablicach, tak by ten, kto czyta, mógł to uczynić bez trudu. Gdyż widzenie wciąż czeka na czas oznaczony, lecz wypełni się przy końcu – nie zawiedzie. Choćby się spóźniało, nie przestawaj czekać, gdyż spełni się na pewno i niezwłocznie”.

Szukanie Boga z rana jest konieczne i będzie miało wpływ na cały twój dzień!

Jednak zapamiętanie tego, co Bóg do ciebie mówił, jest równie ważne, dlatego zachęcam cię, byś zaczął prowadzić dziennik.

Po przeczytaniu „Cudów każdego dnia” czy fragmentu z Pisma zgodnie z planem na YouVersion, chciałbym, byś:
- zapisał wszystko, co Bóg przez ten tekst do ciebie powiedział, co wywarło na tobie wrażenie: wersety, myśli;
- zanotował, co Bóg ci pokazał w kontekście twojego własnego życia;
- zaznaczył modlitwy, na które Bóg odpowiedział i oddał Mu chwałę!

Jeśli będziesz musiał dłużej poczekać na wypełnienie się obietnicy, czytając notatki na nowo przypomnisz sobie, co Bóg mówił do ciebie. Wtedy zamiast zniechęcenia będziesz skupiony na celu, na obietnicy. Zaś kiedy otrzymasz odpowiedź na swoje modlitwy, doświadczysz wielkiej radości, widząc, jak daleko zaszedłeś, jak się rozwinąłeś, jakie zwycięstwo odniosłeś!

Wspaniałego dnia w Jego obecności!

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...