Jesteś silniejszy niż myślisz!

1 lipca 2019

Chciałbym podzielić się dzisiaj z tobą słowem zachęty: „Napisałem do was, młodzi, gdyż jesteście mocni i trwa w was Słowo Boże – i zwyciężyliście złego”. (1 Jana 2,14b) Jesteś mocny… Mocniejszy niż myślisz! Dlaczego jesteś silny? Bo posiadasz niezwykły talent, wyjątkową inteligencję, a może dobre umięśnienie? Nie! – choć nie wątpię, że jesteś utalentowany, inteligentny i wysportowany. Jesteś mocny – pisze Jan – jeśli Słowo Boże trwa w tobie. W jaki sposób pozwalasz, by to żywe Słowo działało w tobie każdego dnia? Oto kilka pomocnych wskazówek:
- Każdego dnia pamiętaj, że jesteś Bożym dzieckiem, a twój Ojciec ma wobec ciebie najlepsze myśli. Możesz głośno wypowiadać Słowo Boże – to umocni twoją wiarę!
- Śpiewaj Bogu na chwałę –w domu, w pracy, w autobusie, w kościele, podczas opieki nad dziećmi czy naprawiając swój samochód…
- Medytuj nad Słowem Bożym lub posłuchaj dobrego kazania.
- Czytaj inne chrześcijańskie książki.

Im więcej przebywasz w Słowie Bożym, tym lepiej jesteś przygotowany do zmierzenia się z trudnościami dnia czy doświadczeniami! Kiedy wychodzi olbrzym i grozi ci, jak Dawid odeprzyj jego atak i pokonaj go w imię Pana Zastępów, Boga armii Izraela. Nie musisz być doskonały, by to zrobić. Jezus jest wcielonym Bożym Słowem i to przez Jego śmierć staliśmy się dziećmi Bożymi. Jak przekazuje ta wspaniała pieśń: „Walka jest wygrana, wiem to, zwyciężę, nie poddam się, bo jestem zwycięzcą”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...