Jezus stoi obok ciebie!

28 marca 2019

Chciałbym dzisiaj podzielić się z tobą historią, jaką opowiedział Nick Vujicic na jednym ze spotkań, podczas którego miałem przywilej go tłumaczyć.

Nick wyobraził sobie siebie na sądzie, po śmierci. Widział siebie stojącego przed Bogiem, Sędzią. Byli tam też jego oskarżyciele, którzy wyczytywali wszystkie jego przewinienia: „Ach, Boże, Nick Vujicic to grzesznik. Popełnił WSZYSTKIE te grzechy. Grzeszył całe swoje życie. Nie zasłużył sobie na niebo. Nie zasłużył sobie na wieczne życie. Jest grzesznikiem. Jego miejsce jest w piekle”.
Wtedy Nick zobaczył, że obok niego stanął Jezus i tak zwrócił się do Boga, „Tak, Ojcze, Nick był grzesznikiem. Ale kiedy miał 15 lat, powierzył Mi swoje życie. Uwierzył, że Ty mnie posłałeś na ziemię, bym umarł za jego grzechy, i poprosił, bym Mu przebaczył jego grzechy. Jego życie, Ojcze, było zgodne z Twoją wolą, mówił też o Mnie innym. Ja umarłem za jego grzechy, a ponieważ uwierzył, wszystko zostało mu wybaczone. On jest nasz”. Wtedy Bóg zwrócił się do Nicka i powiedział: „Witaj w domu!”.

Zauważyłeś, że Jezus stał tuż obok Nicka? Tak, Jezus jest tuż obok ciebie. On jest tuż obok, a w niebie ponownie stanie przy twoim boku, by cię bronić, kiedy twoi oskarżyciele zaczną cię obwiniać. Dlatego że wierzysz w Jezusa, zaufałeś Mu i temu, co uczynił na krzyżu dla ciebie, pewnego dnia, usłyszysz jak Bóg Ojciec powie do ciebie: „Witaj w domu,”. Ale będzie radość…!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...