Kiedy „mój” plan się nie spełnia…

14 lutego 2021

Na pewno już nie raz byłeś naprawdę sfrustrowany.
W pewnym momencie życia właśnie tak się czułem, kiedy sprawy nie układały się tak, jak sobie zaplanowałem. Z czasem nauczyłem się rozpoznawać Bożą rękę w takich komplikacjach i zmianach w ostatniej chwili. Przeszedłem z frustracji w świadomość.

Co to oznacza? Podam przykład.
Nie tak dawno pojechałem do Waszyngtonu, gdzie miałem głosić Słowo na pewnej konferencji. Wszystko zaplanowałem, zarezerwowałem sobie kwaterę, wsiadłem do samolotu, poradziłem sobie jakoś z jet lagiem, miałem czas na przygotowanie się do wystąpienia i kiedy już dotarłem na miejsce, w ostatniej sekundzie okazało się, że wszystko zostało odwołane. Postanowiłem, że zamiast koncentrować się na irytującej sytuacji, uważnie rozejrzę się za możliwymi okazjami, które być może znajdują się tuż przede mną. Dzięki tej „komplikacji”, spotkałem się z niezwykle innowacyjnym, wyjątkowym Bożym człowiekiem, z Bobbym Gruenewaldem. Bobby stworzył YouVersion, biblijną aplikację, obecnie nr 1 na świecie.
I wierzę, że to Pan miał ten szczególny plan dla mnie tego dnia. On wie też, jak ten plan będzie się dalej realizował...

Czasami stoimy na czerwonym świetle, czekając aż Bóg rozjaśni przed nami drogę, ale w tym samym czasie On zatrzymuje ruch na innej ulicy i pozwala, by wszystkie światła zaświeciły na zielono. To może być inna droga, inna okazja, jednak nasze oczy tak są skupione na początkowym planie, że nie dostrzegamy nadzwyczajnej okazji stojącej tuż przed nami.
Biblia mówi o tym wyraźnie: „Bo moje myśli to nie myśli wasze, a wasze drogi to nie drogi moje - oświadcza Pan” (Księga Izajasza 55,8).
Bóg nie myśli tak jak my. On wie wszystko!
Być może tak dokładnie wyobraziłeś sobie swój plan, że teraz nie zauważasz okazji stojącej tuż przed twoim nosem! Zachęcam cię, byś zwrócił oczy na „zielone światło” - otwarte drzwi dla ciebie - nawet jeśli nie do końca zgadza się to z twoimi oczekiwaniami. To może być nieoczekiwana okazja rozwoju zawodowego, która pomoże ci nabyć nowe umiejętności, czy też nieplanowany lunch z przyjacielem, którego nie widziałeś od lat. Zwracaj uwagę na zielone światło!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...