Leć w kierunku swojego przeznaczenia

1 września 2020

Może stawiasz sobie nowe cele z pragnieniem, by zrealizować Boży plan dla swojego życia. Ale być może zastanawiasz się, czy to w ogóle jest możliwe, ponieważ twoja sytuacja jest taka skomplikowana... Chciałbym podzielić się z tobą historią ludu izraelskiego, kiedy jeszcze żył w Egipcie. „(...) synowie Izraela nadal wzdychali i wołali o pomoc z powodu ciężkiej pracy. Ich wołanie dotarło w końcu do Boga. Bóg usłyszał ich jęk, wspomniał swe przymierze z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem, i wejrzał na synów Izraela – Bóg ujął się za nimi” (Księga Wyjścia 2,23-25).
Bóg współczuje ci jak Hebrajczykom i pragnie cię ratować.
- On usłyszał twoje wołanie o pomoc i wie, z jakiego powodu cierpisz.
- On widzi cię i rozumie twój ból.
- On wie wszystko, zna twoją sytuację i wie, jak ci pomóc.

Co sprawia, że cierpisz dzisiaj rano? Co cię martwi, trzymając z dala od Bożego planu dla twojego życia? Cokolwiek to jest, Bóg przypomina ci dzisiaj, że nic nie ma prawa odebrać ci wolności, za którą Jezus umarł na krzyżu.
Oto pierwszy krok, który pomoże ci ruszyć w kierunku twojego powołania: porozmawiaj z Bogiem. Wołaj do Niego. Przedstaw Mu swoją potrzebę i zaufaj Mu. Bóg jest architektem planów dla twojego życia. Trudności, przez które przechodzisz, są tymczasowe. Twój niebiański Ojciec nie jest niewrażliwy na twój smutek i łzy. On przygotował dla ciebie drogę wyjścia, drogę ucieczki. Zaufaj Mu, a On będzie działał. Otworzy drzwi twojego powołania!

Módl się i proś Ducha Świętego o pomoc: „Mój Panie, dziękuję Ci, że słyszysz wołanie mojego serca. Pokaż mi, co ciągle trzyma mnie w niewoli i nie dopuszcza, bym wszedł w pełni w moje powołanie. Wypowiadam z wiarą, że Ty łamiesz dzisiaj łańcuchy niewoli! W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...