Możesz być wolny!

21 kwietnia 2019

Co roku na wiosnę, sklepy przypominają nam, że zbliżają się Święta. Półki sklepowe uginają się pod czekoladowymi jajkami, zajączkami i wszelkiego rodzaju słodyczami, co prowadzi nas do ważnego pytania. Czy Święta Wielkanocne to świętowanie... czekolady? Oczywiście, odpowiedź brzmi – nie! Święta Wielkanocne przypominają nam o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, o tym, że On pokonał śmierć i jej moc! Wielkanoc jest sercem przesłania Ewangelii: „...Jezus Chrystus, który umarł - więcej, który zmartwychwstał...” (Rzymian 8,34)

Pierwsze Święta Wielkanocne, Święto Paschy, wspomniane są w Starym Testamencie, w Księdze Powtórzonego Prawa 16,1 : „Dbaj o to, by w miesiącu Abib obchodzić Paschę na cześć Pana, twojego Boga, ponieważ w tym miesiącu – nocą, Pan, twój Bóg, wyprowadził cię z Egiptu. [...] Dzień twojego wyjścia z ziemi egipskiej powinieneś bowiem pamiętać po wszystkie dni swego życia”.

Święto Paschy upamiętnia dzień kiedy Bóg Izraela uwolnił swój lud z niewoli. Boży lud opuścił Egipt. W końcu! Wyzwolenie... po 400 latach życia w niewoli. W podobny sposób Jezus stał się naszym barankiem paschalnym. To przez Jego śmierć i zmartwychwstanie zostaliśmy wyzwoleni spod mocy i przytłaczającego ciężaru naszych grzechów! Jego ofiara pozwala nam „opuścić Egipt”, miejsce niewoli. Cóż za wspaniała wolność dla tych wszystkich, którzy stali się dziemi Bożymi! To zwycięstwo, które świętujemy podczas Świąt Wielkanocnych, zwycięstwo również dla ciebie!
Wielkanoc nie ma nic wspólnego z czekoladą i pisankami. To świętowanie Bożego zwycięstwa, twojego wyzwolenia i odkupienia dzięki krwi Jego Syna, Jezusa!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...