Należysz do Niego!

24 lipca 2020

Czy zdarzyło ci się, że jakiś werset z Biblii głęboko cię poruszył i wywarł wpływ na całe twoje życie? Kiedy Lisa Whittle przeczytała słowa z 1 Listu do Koryntian 1,4: „Dziękuję Bogu zawsze za was, za łaskę Bożą, która wam jest dana w Chrystusie Jezusie. ”, zaczęła się modlić w szczególny sposób. W swojej książce „Modlitwa 5 słów” opisuje, jak dorastała w kochającej rodzinie, która się o nią troszczyła. Ale spotkała też ludzi, którzy jej nie akceptowali. Doświadczyła odrzucenia, pomówień i lekceważenia, być może podobnie jak ty.
Dla niej fakt bycia dzieckiem Bożym wszystko zmienił. Bóg nas wybrał, my wybraliśmy Jego, i ta relacja daje nam poczucie przynależności. On adoptował nas do swojej rodziny. Ta rzeczywistość jest uzdrawiającym balsamem na zranione serce – czasem ciągle na nowo – po odrzuceniu przez człowieka. Mamy miejsce w Bożej rodzinie! Ktoś cię pragnie, a tym kimś jest Jezus! Śpiewa o tym Danny Gokey w przepięknej pieśni „Wanted” („Chciany”):

Ponieważ jesteś Jego, nie musisz się zastanawiać, czy ktoś cię chce albo czy masz jakąś wartość. Należysz do Chrystusa i ta więź jest niezniszczalna. Możesz żyć w nadziei, pokoju i bezpieczeństwie.
Nie musisz zastanawiać się, czy ktokolwiek będzie przy tobie. W Bogu masz Ojca, który nigdy cię nie opuści (Księga Powtórzonego Prawa 31,6). Bóg obiecał kochać cię zawsze!

Nie musisz martwić się, czy ktokolwiek się tobą zaopiekuje. Bóg potwierdza w Księdze Jeremiasza 29,11, że ma myśli o pokoju dla twojego życia. On cię stworzył. Zamiast bać się przyszłości, zrób co Bóg mówi: „Znajdziecie Mnie, gdy będziecie Mnie szukać. Tak! Gdy będziecie mnie szukać całym swoim sercem”.
Bóg jest przy tobie. Nie marnuj życia, wątpiąc w to. On poważnie traktuje twoją przyszłość. Posłuchaj tego, co mówi do ciebie: „... nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem, jesteś mój. Gdy będziesz przechodził przez wody, Ja będę z tobą...” (Księga Izajasza 43,1-2).
Trzymaj się tej niezwykłej obietnicy, kiedy będziesz się modlił: „Dziękuję Ci, Panie, że jestem Twoim drogim dzieckiem. Mój Boże, należę do Ciebie, kocham Cię. Dziękuję Ci, że jesteś moją Skałą. Wiem, że jesteś zawsze blisko. Amen”.

Bóg cię kocha i twoje życie jest dla niego cenne!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...