Naprawdę możesz wszystko!

12 września 2020

Piłeś dziś rano kawę lub gorącą czekoladę? A może jesteś wielbicielem herbaty, jak moja żona Muriel? By ją uszczęśliwić wystarczy podać jej około godziny 16.00 filiżankę aromatycznego napoju. Będzie zachwycona.

Chciałbym dzisiaj porozmawiać z tobą o herbacie, a bardziej konkretnie o procesie, dzięki któremu liście herbaty uwalniają swój aromat. W Liście do Filipian apostoł Paweł pisze: „Wszystko mogę w Tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie”.
Użyte tu słowo wzmacniać w języku greckim znaczy „natchnąć, zaparzyć, naciągnąć siłą”.
Słowa „naciągnąć, zaparzyć” kojarzą mi się z herbatą. Nalewamy do czajnika wodę czystą, niegazowaną, bez zapachu i smaku, i zagotowujemy. Gorącą zalewamy herbatę. Woda nabiera koloru i smaku. Herbata jest gotowa!
Kiedy modlisz się i szukasz Boga, twoje serce staje się chłonne. Wtedy Duch Święty może uwolnić obecność Chrystusa w tobie i zaczyna cię przenikać. Jego charakter, Jego kolor, Jego życie... On zaczyna cię przemieniać, inspirować i czynić zdolnym do działania w Jego imieniu.

Błędem, jaki często popełniamy, jest chęć robienia wszystkiego o własnych siłach. Jezus powiedział: „(...) beze Mnie nie jesteście w stanie nic uczynić” (Ewangelia Jana 15,5).
Czy to znaczy, że bez Niego kompletnie nic nie jesteśmy w stanie zrobić? Nie. Można robić wiele rzeczy bez Jezusa. Z drugiej jednak strony, bez Jezusa nie zrobimy nic, co przyniosłoby trwały owoc widoczny w naszym przemienionym życiu i w najbliższym otoczeniu.
Pozwól Duchowi Świętemu przyjść i tchnąć Jego życie w twoje. Stwórz warunki w swojej duszy, sercu i w swoich myślach, które pozwolą wypełnić cię Jego mocą. Spędzaj czas w obecności Boga, czytając Jego Słowo, modląc się i śpiewając Mu na chwałę.
Jeśli pozwolisz, by twoje życie Nim „naciągnęło”, On sprawi, że Jego życie będzie przenikało przez ciebie na innych.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...