Nie bój się!

15 maja 2019

„Czy nie przykazałem ci: Bądź mocny i mężny? Nie boj się i nie lękaj się, bo Pan, Bóg twój, będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz”. (Jozue 1,9) Bóg zna nasze emocje i wie, że możemy się bać. On wie, że często chowamy się za strachem, kiedy Jego plany dla nas wydają się nam być zbyt wielkie. Nie uciekaj w strach… ale do Pana! Czy wiesz, że strach był jedną z pierwszych konsekwencji grzechu i naszego oddzielenia od Boga? Czytamy o tym w Biblii: „…Usłyszałem, że jesteś w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi – dlatego ukryłem się!”, odpowiedział Adam. (Księga Rodzaju 3,10) Odwieczną taktyką diabła jest sianie w nas lęku i niepokoju. W Biblii czytamy, że on czai się wokół jak lew ryczący.

- Strach paraliżuje.
- Strach zniekształca rzeczywistość.
- Strach uniemożliwia nam podejmowanie właściwych decyzji.
- Strach zmusza nas do odwrotu zamiast iść naprzód.
- Strach uniemożliwia nam realizowanie wspaniałego planu jaki Bóg ma dla naszego życia.
Dobrą ilustracją takiego zachowania może być przypowieść o słudze, który otrzymał talent, ale ze strachu poszedł i zakopał go… „Przestraszyłem się więc. Poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Zwracam to, co twoje”. (Mateusz 25,25)

Jak zatem możesz pokonać swój strach?
1. Zacznij od rozpoznania jego przyczyny. Co powstrzymuje cię przed wejściem w to co Bóg dla ciebie przygotował? Czy jest to lęk przed ludźmi, przed tym co powiedzą? Posłuchaj co o tym mówi Biblia: „Ja, Ja jestem waszym pocieszycielem. Kim jesteś ty, że się boisz człowieka? On umiera! Lub syna człowieczego? To skoszona trawa!” (Izajasz 51,12)
2. Następnie wyznaj swoje obawy Bogu. Pamiętaj: strach ucieka przed wypowiadanym Słowem Bożym! Stań odważnie… wypowiedz na głos, że Bóg pokonał twój strach i że On jest tym, który cię wzmacnia.
„Dlatego wszelka broń ukuta przeciw tobie na nic się nie przyda. Każdemu językowi, który w sądzie zezna przeciwko tobie, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług Pana, a ich sprawiedliwość pochodzi ode Mnie – oświadcza Pan”. (Izajasz 54,17)
Modlę się, byś z odwagą mógł dzisiaj powiedzieć, że bitwa należy do Boga, do nikogo innego! Możesz stanąć bez strachu dzięki Bożym obietnicom i iść naprzód z głową podniesioną wysoko.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...