„Nie bój się!”

16 czerwca 2019

Jestem przekonany, że czeka nas razem wspaniały tydzień! Rozpoczynamy dzisiaj cykl na temat zwycięstwa. Modlę się, byś mógł odkrywać i zrozumieć na nowo, że Bóg jest z tobą i dodaje ci sił. Kluczowym wersetem, nad którym w tym tygodniu będziemy chcieli się zastanowić, jest tekst z Izajasza: „Nie bój się, bo Ja jestem z tobą, nie lękaj się, bo Ja jestem twoim Bogiem! Wzmocnię cię – tak, ześlę ci pomoc. Wesprę cię prawicą mej sprawiedliwości!”. (Izajasz 41,10)

„Nie bój się”… Czasami wydaje nam się, że strach nas w pewien sposób chroni. Fakt, czasem może być dobrym sygnałem grożącego niebezpieczeństwa… Ale czy pomyślałeś kiedyś, że równie dobrze twoje lęki mogą nie mieć żadnych racjonalnych podstaw? Że zamiast być barierą ochronną przed potencjalnym zagrożeniem, mogą być przeszkodą, z powodu której nie osiągniesz tego, do czego jesteś przeznaczony? Niezależnie od tego, czego się dzisiaj boisz, jedna rzecz jest pewna: Bóg nie chce zostawić cię bez pomocy! W Biblii czytamy, „Dlatego wszelka broń ukuta przeciwko tobie na nic się nie przyda, każdemu językowi, który w sądzie zezna przeciwko tobie, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług Pana, a ich sprawiedliwość pochodzi ode Mnie – oświadcza Pan”. (Izajasz 54,17)

W Swoim Słowie Bóg nie obiecał, że żadna broń nie zostanie wymierzona przeciwko tobie, ale oto, co powiedział: nawet jeśli ta broń wydaje się osiągać swój cel, nie będzie skuteczna, ponieważ twoje życie jest w Jego rękach. Już nie musisz się bać. Ten, który podtrzymuje wszechświat, walczy za ciebie! Wierzę i tak wyznaję, że masz zwycięstwo nad strachem! Jezus przyszedł na tę ziemię, by być przy twoim boku i otoczyć cię swoim bezpieczeństwem, o czym mówi też wspaniała pieśń w wykonaniu UPPERROOM („Otoczony”).
„Wierzę, że Ty zwyciężyłeś i
Będę śpiewał pieśni chwały za to, co uczyniłeś
Tak właśnie toczę swoje bitwy
Tak właśnie toczę swoje bitwy
Tak właśnie toczę swoje bitwy
Choć wydaje się, że jestem otoczony
Otoczony jestem, ale przez Ciebie”
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...