Nie bój się i nie zniechęcaj!

8 czerwca 2020

„Bądź mocny i mężny Nie bój się i nie zniechęcaj się, bo Pan, twój Bóg, będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz” (Księga Jozuego 1,9).
Bóg zna nasze uczucia i wie, że możemy się bać. On wie, że możemy ukrywać się za lękiem, kiedy to, co dla nas zaplanował, wydaje się zbyt wielkie. Nie ukrywaj się za strachem, ale w Panu!
Strach jest pierwszą konsekwencją grzechu i naszego oddzielenia od Boga, o czym czytamy w Biblii: „Usłyszałem, że jesteś w ogrodzie, i przestraszyłem się, bo jestem nagi – dlatego ukryłem się, powiedział Adam” (Księga Rodzaju 3,10). Diabeł robi wszystko, byśmy się bali. On krąży wokół jak lew ryczący, mówi Biblia.
Strach paraliżuje. Strach wypacza rzeczywistość. Strach uniemożliwia nam podejmowanie właściwych decyzji. Strach zmusza nas do wycofania się zamiast pójścia naprzód. Strach blokuje wypełnienie się Bożego planu w naszym życiu.

W przypowieści o talentach widzimy, jak strach zadziałał na człowieka, który otrzymał jeden talent. Ze strachu zakopał go. „Przestraszyłem się więc. Poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi” (Ewangelia Mateusza 25,25). A jak ty walczysz ze swoim strachem? Zacznij od rozpoznania źródła. Co powstrzymuje cię przed podjęciem się tego, co Bóg dla ciebie przygotował? Czy jest to może strach przed człowiekiem, przed tym, co inni powiedzą? Biblia mówi: „Ja, Ja jestem waszym pocieszycielem. Kim jesteś ty, że się boisz człowieka śmiertelnego? Syna człowieczego, który ginie jak trawa?” (Księga Izajasza 51,12).

Następnie powiedz Bogu o swoich lękach. Pamiętaj, że tym, czego strach boi się najbardziej, jest wypowiadane Słowo Boże! Stań odważnie, ogłoś, że Bóg zwyciężył strach i że to On dodaje ci siły.
„Dlatego żadna broń ukuta przeciwko tobie nic nie wskóra, a każdemu językowi, który w sądzie przeciwko tobie wystąpi, zadasz kłam. Takie jest dziedzictwo sług Pana i ich sprawiedliwość ode mnie pochodzi – mówi Pan” (Księga Izajasza 54,17).
Modlę się, byś miał odwagę ogłosić, że zwycięstwo należy do Boga. I nikogo innego! Możesz odważnie uchwycić się Bożych obietnic i iść naprzód z głową podniesioną wysoko.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...