Nie daj się zwieść temu, co widzisz!

22 kwietnia 2019

Na to jak odbieramy rzeczywistość często ma wpływ nasza przeszłość, nasze bolesne doświadczenia, jak i kontekst danej sytuacji. Często nasz wewnętrzny filtr zmienia postrzeganie rzeczywistości. Nawet nasze przekonania na temat Boga mogą być wypaczone.
Przeczytajmy razem tekst z ewangelii Jana 20,15 : „Wówczas Jezus zwrócił się do niej: Kobieto! Dlaczego płaczesz? Kogo szukasz? Ona natomiast, w przekonaniu, że to ogrodnik, powiedziała: Panie! Jeśli to ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go złożyłeś, a ja Go zabiorę”.

To wydarzyło się tuż po zmartwychwstaniu Jezusa. Kobieta szukała ciała Jezusa, podczas gdy On stał tuż obok niej! Dla niej Jezus był... martwy. Nie spodziewała się spotkać żywego Jezusa, co wyjaśnia dlaczego szukała Go pośród umarłych. Zatem człowiek, którego spotkała w ogrodzie mógł być tylko... ogrodnikiem! Kto inny przebywałby w tym miejscu?
Inaczej mówiąc, przeszłość i cała sytuacja wpłynęła na jej postrzeganie Chrystusa! Bóg jest suwerennym Bogiem i działa w sposób suwerenny. Dzisiaj objawia Siebie w taki sposób, jutro w inny. Czasami, dziwimy się, że nie działa tak, jak byśmy tego oczekiwali czy sobie życzyli, a jednak jak w tamten niedzielny poranek, tak dzisiaj i każdego dnia, żywy Jezus stoi tuż obok ciebie, blisko.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...