Nie stawiaj kropki tam, gdzie Bóg stawia tylko przecinek!

4 marca 2019

W Biblii czytamy: „Ja wiem, jakie wiążę z wami plany – oświadcza Pan. – To plany o pokoju, a nie o niedoli. Chcę dać wam szczęśliwą przyszłość i uczynić was ludźmi nadziei”. (Jeremiasz 29,11)

W ciągu tych kilku ostatnich dni Bóg stale nam przypominał: plany, jakie mam dla ciebie, to plany o pokoju, spełnieniu, a nawet obfitości. A jednak życie nie szczędzi nam cierpień. Bywa, że dotyka nas choroba, jakaś niesprawiedliwość, borykamy się z problemami w małżeństwie czy smutkiem po stracie kochanej osoby. Może czasem pytasz: „Boże, gdzie jesteś?” W Biblii czytamy, że „Sprawiedliwego też spotyka wiele nieszczęść, lecz Pan wyzwala go ze wszystkich”. (Psalm 34,19) Chciałbym doradzić ci, byś nie stawiał kropki tam, gdzie Bóg stawia tylko przecinek. On jest twoim wybawicielem… On widzi dalej, poza twoimi zranieniami i traumą, i przygotuje ci drogę wyjścia. Twoja przyszłość nie kończy się na krzywdzie… choć czasem Bóg i tego może użyć , by pomóc ci odkryć Jego plan.

On stawia przecinek w twoim życiu, który oznacza „a potem”. Nie ustawaj, przyjacielu… Jest Bóg, który cię pociesza i wierzy w ciebie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...