Nie ukrywaj się dłużej!

28 sierpnia 2020

Mieszkasz w dużym mieście? A może w małym, cichym miasteczku? Niezależnie od wielkości miejsca, w którym żyjesz, wiedz, że Bóg bardzo kocha każdą mieszkającą tam osobę i czeka, byś był świadkiem Jego miłości. Dlatego Jego zapewnienie skierowane do apostoła Pawła w Dziejach Apostolskich 18,9-10 odnosi się również dzisiaj do ciebie: „Ponadto w nocnym widzeniu Pan powiedział Pawłowi: Przestań się bać! Mów i nie milcz, dlatego że Ja jestem z tobą i nikt się nie targnie, aby cię skrzywdzić. Bo mój lud w tym mieście jest liczny”.

W miejscu, w którym mieszkasz, wielu ludzi należy do Boga. Jest też wielu, którzy czekają, by Go poznać. Chciałbym cię zachęcić w imieniu Boga, byś nie milczał i nie chował się! Twoje świadectwo jest cenne i ludzie desperacko potrzebują usłyszeć i zobaczyć Jezusa w tobie, nawet jeśli stwarzają wrażenie, że tak nie jest.
Gdziekolwiek jesteś, dziel się tym, co Bóg uczynił i czyni dla ciebie:
- z osobą, którą widujesz się codziennie;
- z listonoszem, który wiernie dostarcza ci pocztę;
- z sąsiadem, do którego zagadujesz od czasu do czasu;
- w sklepie, gdzie natykasz się na wielu znajomych.

Kochaj! Uśmiechaj się! Dziel się Cudami każdego dnia. Opowiedz, jakim Ojcem i przyjacielem jest dla ciebie Bóg. Daj świadectwo tego, jak Bóg cię uzdrowił. Nie bój się! Rozumiem, że często towarzyszy nam strach przed tym, że zostaniemy wyśmiani, że ludzie odwrócą się od nas albo uznają za fanatyków. Bóg jednak przypomina ci, że nie masz się czego bać! Co może uczynić ci człowiek, jeśli Bóg jest z tobą? (Przeczytaj Psalm 118,6). Pomódl się teraz razem ze mną: „Panie, dziękuję Ci za to słowo, które na nowo obudziło we mnie odwagę, by świadczyć o Tobie. Dodaj mi śmiałości, jaka była w apostołach, Twoich uczniach. Chcę, by świat Cię poznał i chcę być dla innych błogosławieństwem. W imieniu Jezusa, amen”.
Dołącz do wspaniałej pieśni uwielbienia „Speak the Name” (Wypowiadaj to Imię):

Bądź gotowy mówić w imieniu Jezusa, dzisiaj i każdego dnia.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...