Niech radość z Pana będzie twoim udziałem!

15 lipca 2019

Dzisiaj porozmawiajmy o przyjemności.
„O, jak szczęśliwy jest ten, kto nie kieruje się radą bezbożnych, nie przesiąkł podłością grzeszników, nie zajął miejsca w gronie szyderców, a jego rozkosz to Prawo Pana – nad nim rozmyśla za dnia oraz nocą. Będzie jak drzewo zasadzone wśród strumieni, które wyda owoc we właściwym czasie. Jego liść nie pożółknie, a czego się podejmie to skończy się powodzeniem”. (Psalm 1,1—3)

Całe lata błędnie wierzyłem, że należy rozdzielić przyjemności od Boga.
Uważałem, że z jednej strony są przyjemności tego świata: jedzenie, picie, zabawa, podróże itp., a z drugiej Bóg, który tylko oczekiwał od mnie rzeczy trudnych, smutnych, wywołujących poczucie winy. Ach, jak bardzo się myliłem! Bóg stworzył przyjemność! A ponieważ nas kocha, zaplanował również dla nas pewne ramy, w których możemy rozkwitać. Jeśli szanujemy te ramy, będziemy jak ryba w wodzie – pełna życia i szczęśliwa w swoim naturalnym środowisku! Tak też jest z przyjemnością według Bożego zamysłu.
Kiedy oddalamy się od Bożego planu, łatwo stajemy się niezadowoleni, pomimo zapewniania sobie przyjemności. Kiedy jednak żyjemy według Jego zamysłu, w pełni odczuwamy radość, rozkosz, niezwykłą przyjemność!
Kiedy Jezus był chrzczony, Bóg przemówił na głos z nieba: „Oto mój ukochany Syn, źródło mojej radości”. (Mateusz 3,17b)
Kiedy Bóg mówi do nas, prowadzi nas i kieruje naszym życiem, doświadczamy prawdziwej przyjemności.
Możesz znaleźć rozkosz i radość w zakonie Pana; innymi słowy – w Bożym Słowie. Biblia obiecuje ci radość!

„Dasz mi raczej poznać drogę życia, pełną radość w Twojej obecności i rozkosz u Twojego boku – na zawsze”. (Psalm 16,11) Przyjacielu, pozwól dzisiaj Bogu, by cię odwiedził i wypełnił Swoją radością i Swoją obecnością. Pozwól Mu, by dał ci Swój pokój do serca i uśmiech na twarzy. Modlę się, by radość z Pana była dzisiaj twoim udziałem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...