Odważ się z wiarą!

21 lutego 2020

Bóg cieszy się, kiedy może obdarowywać swoje dzieci, które Mu ufają. On żywi szczególne uczucie do tych, którzy robią kroki wiary! Jestem przekonany, że nieraz zastanawiałeś się, co mógłbyś zrobić, gdybyś nie miał żadnych ograniczeń. Nagrałbyś płytę albo napisałbyś książkę, założyłbyś sierociniec, oświadczyłbyś się komuś...

Wielu z nas nie ośmiela się zanudzać Boga własnymi marzeniami. Paraliżuje nas i przeraża obawa przed odrzuceniem, którego nieraz doświadczyliśmy. Pamiętaj jednak: Bóg cię nigdy nie odrzuci, co więcej, cieszy się, kiedy może ci błogosławić! „Dotąd o nic nie prosiliście w moim imieniu. Proście, a otrzymacie, aby wasza radość osiągnęła pełnię” (Ewangelia Jana 16,24) . Podejmowanie się czegoś trudnego, czegoś nowego, skok na głęboką wodę nigdy nie jest łatwe. Ale dobrą wiadomością jest to, że Bóg jest cierpliwym Ojcem, który chce widzieć cię radosnym. On jest twoim wsparciem, On wszystko już przewidział. Poproś Go, by pomógł ci rozwinąć cechy, których potrzebujesz, by z odwagą, w twoim własnym tempie, stawiać kroki wiary. Modlę się, byś potrafił rozpoznać dane ci możliwości i z wiarą je wykorzystać. Jesteś dzieckiem Bożym! Poproś swojego Ojca, a on sprawi, że twoja radość będzie pełna.

Pomódl się ze mną o najbliższy tydzień: „Panie, dziękuję Ci za Twoje Słowo, które jest mocne, wspaniałe i prawdziwe. Pomóż mi zrobić krok wiary dla Ciebie, marzyć i wdrożyć w życie plany, jakie ulokowałeś w moim sercu. By Twoje imię mogło być uwielbione! Amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...