Opóźnienia nie są przeszkodą

21 lipca 2022

Jeśli dokładnie znasz historię o kobiecie dotkniętej krwotokiem, pewnie zwróciła twoją uwagę niezwykła postawa Jezusa w całym tym zamieszaniu. Stale możemy i powinniśmy się od Niego uczyć. Zobacz – Jezus był w drodze, pod presją czasu, gdyż córka przełożonego synagogi, Jaira, umierała. Czy to nie wystarczająco pilny i ważny cel do zrealizowania?
Jezus jednak nie potraktował nagłego zatrzymania jako przeszkody w realizacji swojego planu. On był zawsze uważny, widział człowieka i jego potrzebę. Widział też wiarę, determinację i nie pozostawił tej kobiety bez odpowiedzi.

Jak to wygląda w twoim życiu? Ja muszę przyznać, że często zdarzało mi się nie patrzeć uważnie – miałam cel przed oczyma i wszelkie opóźnienia odbierałam jako przeszkodę. Cała moja lista spraw by się zawaliła, gdybym pozwoliła sobie na zwłokę. Stale w biegu, stale w pośpiechu, często nie zauważałam ludzi wokół, którzy byli w potrzebie.
Ale Bóg ostrzega: „kto śpiesznie kroczy naprzód, może się potknąć” (Prz 19,2)
i zachęca:„Przystańcie i zobaczcie dzieła Pana, który czyni dziwne rzeczy na ziemi!” (Ps 46,9).

Wycisz się przed Panem. Pytaj o Jego plany dla ciebie na dzisiaj. Proś, by cię prowadził w swojej mądrości i pokoju. Bo wtedy, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, co zaburzy twoje plany – będziesz wiedzieć, że to Jego ingerencja, że On to dopuścił. Pamiętaj o uważności i wykorzystuj sytuacje. Bóg nie robi tego, by cię niepokoić, by zaburzyć twój dzień, ale w swojej mądrości wie, jak najlepiej możesz spożytkować czas i potencjał. Jak bardzo cię to ubłogosławi i jak przez ciebie ma możliwość pobłogosławić kogoś innego.
Nie traktuj więc takich przeszkód i zakłóceń w planach jako straty czasu, ale gdy nastąpią, uważnie rozejrzyj się dokoła, bo może ktoś stoi na twojej drodze, oczekując Bożej odpowiedzi.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...