Panie, daj mi swoją siłę!

19 lipca 2020

Chciałbym zaproponować ci dzisiaj 5 słów, które przemienią twoje życie modlitewne: „Panie, daj mi swoją siłę”.
Zgodzisz się, że życie potrafi być piękne, ale również skomplikowane i uciążliwe? Kiedy zniechęcenie i zmęczenie grozi załamaniem, posłuchaj obietnicy ze Słowa Bożego: „Zmęczonemu daje siłę, a bezsilnemu moc w obfitości” (Księga Izajasza 40,29). Nikt nie ucieknie przed burzami codziennego życia: czy to w pracy, w rodzinie, związanymi ze zdrowiem, finansami...
Czy kiedykolwiek wołałeś do Boga w modlitwie: „Daj mi siłę teraz”?
Tak, potrzebujemy Bożej siły, by nie ulec burzom naszego życia.
Może błagałeś Boga, leżąc bezsennie w nocnej ciszy, jadąc bez celu drogą, gotując i zajmując się dziećmi, kiedy odrabiały zadanie domowe?

Słowo Boże wielokrotnie zapewnia nas, że Bóg chce dać nam siłę, której potrzebujemy: czy to w zwykłej codzienności, czy w kryzysie. Ze wszystkich Bożych obietnic ta, która zapewnia nas o Bożej mocy, jest jedną z najcenniejszych. On udzielał jej zarówno prorokom i królom, jak i skromnej służebnicy Marii. Bez Jego siły niemożliwe jest, by z odwagą mierzyć się z życiem. Zapraszam cię, byś podniósł w górę swoje oczy i u Niego szukał pomocy w trudnościach. Proś Go o pomoc, której potrzebujesz, by mógł cię podnieść i wzmocnić.

Chciałbyś to zrobić teraz razem ze mną? „Wszechmocny Boże, Ty znasz moją sytuację. Kiedy nie mam siły, by walczyć, wiem, że Ty jesteś obok. Ty jesteś Tym, który odnawia, który daje nadzieję i odwagę. Dziękuję Ci, że jesteś moją siłą, moim potężnym wsparciem. W imieniu Jezusa, amen”.

Jedyne, co musisz zrobić, to poprosić i zaufać Jego mocy każdego dnia, w każdej chwili.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...