Piękna historia Bożego działania

16 lutego 2021

Bóg w swój cudowny sposób zetknął mnie ze Stephanem Piaugerem i Michaelem Foucaultem, współpracownikami, którzy stanowią trzon misji TopChretien. Bóg dał nam nie tylko jedność duchową, ale też trwałą przyjaźń, zawiązując potrójny sznur, który nie tak łatwo zerwać, jak mówi o tym Biblia.
Nasze trio można by porównać do hamulca, sprzęgła i pedału gazu. Wszystkie trzy są ważne i potrzebne. Michael ze swoim doświadczeniem i mądrością często zachęcał nas, byśmy zwolnili i uważnie przemyśleli działania. Stephan, otwarty i empatyczny, często nakłaniał do skupienia się na ludzkim wymiarze, zwłaszcza trosce o członków zespołu. Jeśli chodzi o mnie, z moim entuzjazmem i pasją, często zachęcałem ich, by popatrzyli dalej, szerzej i wyżej. Sposób, w jaki nawzajem się uzupełniamy, jest wielkim błogosławieństwem.

Jednak na przestrzeni lat wróg naszej duszy, ten, który przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać, próbował wszystkiego, by zniszczyć to dzieło, posługując się ludźmi. Dzięki Bogu nie udało mu się, ponieważ potrójny sznur wytrzymał te ataki.
Paweł powiedział o Apollosie, jednym z pierwszych chrześcijan i współpracowniku: „Ja zasadziłem, Apollos podlał, lecz wzrost był sprawą Boga” (1 List do Koryntian 3,6). Bóg dał ci wyjątkowe obdarowanie i rolę, przyjacielu, ale to nie znaczy, że wszystko możesz zrobić sam! Nawet w Bogu są trzy osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. Niech Bóg pomoże ci znaleźć partnera, podobnie jak znalazł dla mnie!
Dzisiaj zachęcam cię do modlitwy: „Dziękuję ci, Boże, że stworzyłeś mnie niepowtarzalnym. Dziękuję Ci za trwałe przyjaźnie, jakie pozwoliłeś mi zbudować. Modlę się, byś nadal stawiał na mojej drodze ludzi, z którymi mógłbym służyć i chwalić Ciebie. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...