Pozbądź się fałszywego obrazu Ojca!

19 lutego 2020

Dzisiaj również będziemy chcieli zainspirować się jedną z myśli pochodzących z książki Serce Ojca. „Bóg zapomniał o tobie!”, „Nie jesteś wystarczająco dobry!”, „Zostałeś sam!”, „Twoje marzenia to mrzonki!”, „Jesteś nieudacznikiem!” – miewasz czasem takie myśli? Niestety, nachodzą nas zbyt często, przytłaczają i dręczą, a z czasem podkopują naszą wiarę i zapominamy, kim tak naprawdę jest nasz Ojciec. Bywa, że te niszczące nas myśli pochodzą od nas samych. Czasem przychodzą od wroga naszej duszy.

Jezus pokazuje nam, że najlepszym sposobem, by ustrzec się przed tym, którego On nazywa „ojcem kłamstwa”, jest skoncentrowanie się na Bogu. „Już niewiele czasu zostało mi na rozmowę z wami. Zbliża się bowiem władca tego świata. (...) nie ma on nade mną żadnej władzy” (Ewangelia Jana 14,30 NPD) . Nie próbuj pokonać diabła sam – Jezus już to uczynił!

Podobnie jak Jezus, uwierz, że miłość twojego Ojca wyprowadzi cię z pustyni. On buduje twoją tożsamość i choć wie o tobie wszystko, kocha cię bezgranicznie. Wróg posiada tylko tyle władzy, ile mu jej damy. Pozwól dzisiaj swojemu Ojcu przemienić twoje myśli. Powtarzaj sobie i temu, który chce z Boga uczynić kłamcę: „Koniec z tym. Nie przyjmuję więcej tego kłamstwa!”. Wszystko, czego potrzebujesz, masz w swoim Bogu Ojcu, nigdzie indziej. Jesteś Jego dzieckiem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...