Przepis na radość (same dobre składniki!)

26 kwietnia 2019

Zauważasz najczęściej same mankamenty? Twój umysł łatwo daje się wciągnąć w myślenie o tym, co poszło nie tak, co nie działa, oddziałując tym samym na twoje emocje? Dołujące myśli, wypełnione strachem i zwątpieniem, kradną twoją radość? Z własnego doświadczenia wiem, że kiedy na przykład zaczynam rozpamiętywać pewne krzywdy w moim życiu, albo przejmuję się ogromem pracy, którą muszę wykonać, najczęściej ogarnia mnie głębokie zniechęcenie!

Chciałbym jednak dzisiaj opowiedzieć ci o tym, co ja stosuję w swoim własnym życiu, a co pomaga mi przeciwstawić się dołującym myślom i zachować radość. Ten sekret zawarty jest w tym wersecie: „Tak, Pan dokonał z nami wielkich rzeczy – cóż to było za szczęście”. (Psalm 126,3) Bóg uczynił dla mnie wielkie rzeczy i na tym postanowiłem się skupiać. Patrzę na wszystko, co idzie dobrze, i to wypełnia moje serce dobrymi myślami: fakt, że żyję, mam ciało, które pozwala mi chodzić, skakać, siedzieć, biegać… Mogę robić wiele dobrego dla innych!
Mam również umysł, dzięki któremu mogę kontaktować się z Bogiem i korzystać z Jego miłości i siły, których potrzebuję. Mam dach nad głową, mam przyjaciół, mam Słowo Boże, które dodaje mi otuchy. Mam wiele powodów do radości, i jestem pewien, że ty również! Kiedy postanowimy myśleć o rzeczach, które idą dobrze, zamiast o tych, które nie poszły po naszej myśli, będziemy podniesieni na duchu, zmotywowani – i lepiej przeżyjemy kolejny dzień! Jak to jest u ciebie? Przez co obecnie przechodzisz?
Bóg uczynił dla ciebie wspaniałe rzeczy,… Wybierz radość!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...