Skąd się bierze woda w oazach?

10 kwietnia 2021

Oazy znajdujemy na pustyni, ale czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie, skąd właściwie dopływa do nich woda? Zbiorniki wody zasilane są przez naturalne źródła podziemne lub studnie wykopane przez ludzi. Jeśli źródło wyschnie, oaza znika.
Oaza dzięki swojemu otoczeniu jest widoczna z daleka: atrakcyjna i niezastąpiona podczas upałów. Kto w środku pustyni odmówiłby sobie ugaszenia w niej pragnienia?
W miejscu, w którym jesteś, nie znalazłeś się przypadkiem. To ty jesteś tą oazą, a twoim źródłem jest Boża obecność! Tak właśnie mówi o tobie Biblia: „I Pan będzie cię wciąż prowadził, nasyci twoją duszę choćby w wyschłych miejscach, sprawi, że znów nabierzesz sił i będziesz jak ogród nawodniony, jak źródło wody zawsze niezawodne” (Księga Izajasza 58,11).

Być może twoi koledzy, przyjaciele, czy rodzina znaleźli się w sytuacji przypominającej pustynię. Bóg jest Tym, który cię wypełnia swoim życiem, czyniąc błogosławieństwem w ich życiu, podobnie jak oaza na pustyni!
Pielęgnuj swoją relację z Bogiem i nastaw swoje duchowe uszy na Jego głos. Zanurzaj się w Jego Słowie i nasiąkaj Jego miłością. Ci, którzy są spragnieni pokoju i prawdy, będą lgnęli do ciebie, a wtedy możesz im opowiedzieć o Bożej miłości, o źródle życia, które nigdy nie wysycha!

Zapraszam cię do wspólnej modlitwy: „Panie, uczyń mnie bardziej wrażliwym na Twój głos i na Twojego Ducha. Niech Twoje życie napełnia mnie codziennie, bym był wypełniony Tobą, Twoją miłością i Twoją łaską. Chcę być błogosławieństwem dla wszystkich, którzy są wokół mnie! W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...