Słowa niosące miłość

2 lipca 2020

Księga Przysłów pełna jest wspaniałych rad dotyczących naszego codziennego życia, odnoszących się do relacji, stylu życia czy podejmowanych decyzji. W jej 15 rozdziale znajdujemy podpowiedź, co robić, kiedy znajdziemy się w sytuacji wywołującej złość, co każdemu nierzadko się zdarza. Czytamy: „Łagodna odpowiedź uśmierza gniew” (Księga Przysłów 15,1).

Z Bożą pomocą, możesz odpowiedzieć na raniące cię słowa w sposób uprzejmy i łagodny. Zamiast pozwolić, by złość wzięła górę, proś Pana, by dał ci Jego siłę i właściwe słowa. Tak czynem okażesz miłość bliźniego.

Kolejny klucz znajdujemy w Liście Jakuba 1,19-20: „Wiedzcie moi kochani bracia, że każdy człowiek powinien być skory do słuchania, nieskory do mówienia i nieskory do gniewu. Bo gniew człowieka nie daje miejsca sprawiedliwości Bożej”.
Biorąc sobie te słowa do serca, nie tylko będziesz rozwijał zdolność kontrolowania własnych emocji (zamiast pozwalać im kontrolować ciebie), ale też będziesz wzrastał w miłości i cierpliwości. Dzięki takiej postawie zachowasz też pokój z tą osobą.

Tak, Bóg może cię użyć, by wnosić pokój w sytuacje, w których złość mogłaby przejąć kontrolę.
Chciałbym cię dzisiaj zachęcić, byś w kolejnych dniach nie odpowiadał zbyt szybko, a kiedy już odpowiesz, zrób to uprzejmie i z łagodnością.
Wypowiadaj słowa życia, jak śpiewa o tym Toby Mac w tej pięknej pieśni! To jeden ze sposobów, by świadomie kochać.
Niech twoje usta będą pełne słów niosących pokój i miłość. Bądź ambasadorem Bożej miłości. Niech twoje słowa niosą dzisiaj uzdrowienie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...