Słuchaj Boga!

28 czerwca 2019

Czy twoje uszy są dzisiaj szeroko otwarte? Słyszysz delikatny głos Pana mówiący do twojego serca? Umiejętność słuchania Boga to również ważna cecha ambasadora nieba: „A gdy Mojżesz wchodził do namiotu spotkania, aby rozmawiać z Nim, usłyszał głos przemawiający do niego znad pokrywy przebłagania, umieszczonej na skrzyni Świadectwa, spomiędzy dwóch cherubów”. (Księga Liczb 7,89) Bóg mówi dość często i ma ci wiele do przekazania. Lubię czasem zatrzymać się w czasie mojej modlitwy i posłuchać w ciszy, co On myśli o danej sytuacji czy po prostu o mnie. Zapisuję wtedy wszystko, co przyjdzie mi na myśl, nie zatrzymując się na zastanawianie, a po modlitwie oceniam… Wszystko, co jest zgodne z Bożym Słowem, może pochodzić tylko od Niego; reszta prawdopodobnie wyszła ze mnie. Podczas czasu słuchania pozwalam, by Bóg przypominał mi, kim jestem i że to On jest Królem, Panem mojego życia.

Często uważamy, że Bóg przemawia do innych, ale nie do nas; a jednak chcielibyśmy, by mówił do nas. Po prostu nie wiemy, jak zacząć słuchać! „Owszem, Bóg przemawia! Mówi raz i drugi, lecz człowiek na to nie zważa”. (Job 33,14)
„Człowiek na to nie zważa” – w jaki sposób możemy rozpoznać, co Bóg do nas mówi?
- rezerwując sobie czas w ciągu dnia na słuchanie: im więcej czasu przeznaczamy na słuchanie, tym bardziej będziemy osłuchani z Jego głosem. Nawet jeśli wydaje nam się to z początku dziwne i czujemy się skrępowani, nawet jeśli trwa to tylko kilka minut, szybko zauważysz jak ważne są to chwile.
- czytając regularnie Jego Słowo: wierzę, że wszystko, co zostało zawarte w Biblii, jest prawdą. Przyswajając sobie te prawdy, buduję dla siebie solidny fundament wiary.
- zadając Bogu otwarte pytania: jak? dlaczego? – nie ograniczaj Boga do odpowiedzi „tak” lub „nie”. Pozwól Mu objawić wszytko, co ma ci do powiedzenia!

Nie poddawaj się. Bóg chce odkrywać przed tobą Swoje wspaniałe plany! Sala tronowa jest dla ciebie otwarta. Możesz zbliżyć się do Ojca, a On objawi ci wszystko, co potrzebujesz wiedzieć. Kiedy będziesz słuchał Jego głosu, nic cię nie powstrzyma, a twoje świadectwo będzie potężne!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...