Tak, uda ci się!

20 stycznia 2021

„Czy nie przykazałem ci: Bądź mocny i mężny! Nie bój się i nie zniechęcaj się, bo Pan, twój Bóg, będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz” (Księga Jozuego 1,9).
Może właśnie stoisz na życiowym rozdrożu.
Czym jest to nowe wyzwanie, ta nowa przygoda przed tobą? Nową pracą? Narodzinami dziecka? Zbliżającym się ślubem? Przeprowadzką? Czymś innym?

To normalne i ludzkie, że kiedy stoimy przed nowym wyzwaniem, jesteśmy pełni obaw, a nawet strachu. Zmiana – nawet ta pozytywna – zawsze wprowadza pewnego rodzaju niepokój. Powstań, wojowniku! Powstań, wojowniczko! Dobroć Pana jeszcze się nie wyczerpała. Bóg cię podtrzyma. On będzie twoją siłą i twoim wsparciem, twoją pomocą w czasie burzy i zawieruchy! Wkrótce dojdziesz do końca tej pustyni, przejdziesz przez ten trudny czas, z powodzeniem ukończysz ten projekt, otrzymasz tę pracę…

Uda ci się, ponieważ Pan, Bóg zastępów niebiańskich jest z tobą! On jest dla ciebie. On jest po twojej stronie. Tak mówi Jego Słowo: On jest z tobą wszędzie dokądkolwiek pójdziesz! Postanów Mu zaufać. Zdecyduj się iść za Nim. Jego potężna dłoń podtrzyma cię i podniesie na nowy poziom, ku nowym horyzontom. Jesteś powołany do wielkich rzeczy i dzięki Duchowi Świętemu powiedzie ci się. Tak, powiedzie ci się!
Dziękuję, że jesteś,  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...