„Trening dla duszy”

26 lipca 2019

Powoli zbliżamy się do końca naszego cyklu o porannych zwyczajach…

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, warto ją wprowadzić w swoje życie, ponieważ pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji ciała, co ma wpływ na zachowanie równowagi działania tego fenomenalnego organizmu, jaki stworzył Bóg. Ja staram się ćwiczyć regularnie – na przykład robię pompki, chodzę, pływam itp.
Również istotna w utrzymaniu znaczącej części naszego organizmu w dobrym zdrowiu jest aktywność polegająca na… liczeniu Bożych darów. Biblia zachęca na do tego: „Błogosław, moja duszo, Pana, i nie zapomnij o żadnym Jego dobrodziejstwie!” (Psalm 103,2).

Ale dlaczego mamy to robić? Regularne dziękowanie i chwalenie Boga za to, co uczynił, pomaga nam trwać w postawie wdzięczności i pokory. Prowadzi nas bliżej do Niego. Zatem pamiętanie o Bożych darach jest dobre dla twojej duszy. To świetne poranne ćwiczenie warte codziennego praktykowania!

Nawyk #5: „Dziękuj Bogu za Jego codzienne dary”.

Pielęgnowanie wdzięcznego serca ochroni cię od zgorzknienia i frustracji. Dziękuj Bogu codziennie. Czy chciałbyś podziękować Mu teraz razem ze mną?
„Panie, jak mógłbym Ci nie dziękować? Choćby tylko za to, że obudziłem się dzisiaj rano i żyję? Dziękuję Ci, mój Boże, za każdą widzialną i niewidzialną dobrą rzecz, za przeszłość, teraźniejszość i to, co przyjdzie. Dziękuję Ci za Twoją wierność i Twoją nigdy nie kończącą się pomoc. Kocham Cię, Jezu! W Twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...