Twoje życie ma cel!

27 czerwca 2020

Żyjemy pod presją oczekiwań społecznych, które pchają nas w kierunku osiągania sukcesu, obierania dochodowych karier zawodowych i osobistego rozwoju. Choć cele te są dobre, to są one dalekie od wystarczających. Dlaczego? Ponieważ Bóg stworzył każdego z nas ze szczególnym powołaniem, zarezerwowanym wyłącznie dla nas. Oto, co Biblia mówi na ten temat: „Zanim cię ukształtowałem w łonie matki, już wiedziałem, co chcę z tobą uczynić, zanim się urodziłeś, poświęciłem cię i wyznaczyłem cię...” (Księga Jeremiasza 1,5).

Bóg napisał już całą twoją historię. Zrobił to na długo przedtem, zanim się urodziłeś. On stworzył cię, byś Mu służył! On cię poświęcił. On ma wobec ciebie plany o pokoju i szczęściu, które się spełnią, jeśli oczywiście pozwolisz Mu zapanować nad twoim życiem. Być może jeszcze nie wiesz, jaki cel ma twoje życie. Może – choć bardzo chciałbyś być przydatny – nie masz jasnej wizji. Czas podjąć działanie! Bóg chce cię użyć, byś niósł pociechę ginącemu światu.
- Jesteś ramionami miłości Ojca, którymi obejmujesz współpracownika cierpiącego w milczeniu.
- Jesteś rękoma Boga, którymi podnosisz i wspierasz przygnębionego sąsiada.
- Jesteś ustami Jezusa dodającymi otuchy bliskiej osobie, która Go jeszcze nie zna.
- Jesteś uchem Bożym ze współczuciem wysłuchującym cierpiącego przyjaciela.

Gdziekolwiek pójdziesz, Bóg będzie ci towarzyszył. Jego obecność, Jego namaszczenie i Jego uzdrawiająca moc są z tobą i w tobie. On nie dał ci ducha lęku, ale mocy, miłości i trzeźwego myślenia! (2 List do Tymoteusza 1,7). Pomódl się ze mną: „Ojcze, dziękuję, że pokazałeś mi, że moje życie ma cel dzięki Tobie. Proszę Cię, byś mnie prowadził, tak bym był błogosławieństwem dla tych, których stawiasz na mojej drodze. Używaj mnie, bym zmieniał ten świat Twoją miłością. W imieniu Jezusa, amen”.

Życzę ci wspaniałego dnia prowadzonego Jego Duchem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...