Twoje życie ma znaczenie

18 czerwca 2020

„Żadna moja kość nie uszła Twej uwadze, choć powstawałem w ukryciu, tkany w głębiach ziemi. Twoje oczy oglądały mnie w łonie, na swym zwoju spisałeś me dni, zaplanowałeś je, zanim którykolwiek zaistniał” (Księga Psalmów 139,15-16). Według jakich kryteriów powinniśmy oceniać czyjeś życie? Na jakiej podstawie mielibyśmy stwierdzić, że dana osoba jest ważna, a inna – nie? Świat ustalił swoje własne kryteria: poziom wykształcenia, klasę społeczną, sukces itp.

Bóg jest twórcą twojego życia. On postanowił cię stworzyć i kochać. Nie jesteś dziełem przypadku. Twoje życie ma wartość, ponieważ Bóg tak zdecydował.
Uwielbiaj Boga i dziękuj Mu, że tak cudownie cię stworzył, słuchając „Psalmu 139 – To zbyt cudowne” („Psalm 139 – Far Too Wonderful”). Pozwól, by Duch Święty przypomniał ci, jak bardzo jesteś wartościowy!

Jeśli Stwórca wszechświata oświadcza, że twoje życie ma znaczenie, czy ktoś może to podważyć? Nie słuchaj kłamliwych głosów sugerujących, że świat byłby znacznie lepszy, gdyby ciebie nie było. To kłamstwo! Jesteś błogosławieństwem dla swojej rodziny, przyjaciół i współpracowników. Jesteś kanałem, przez który Pan chce dotykać ich serc.

Przyjacielu, jesteś Bożym wyborem, a twoje życie ma znaczenie.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...