Twoje życie zmieni życie innych…

4 marca 2020

Wszystko ma swój początek. Jezus zachęca cię (mnie również), byś zrobił dzisiaj krok wiary. Być może ze strachu czujesz jak żołądek skręca ci się w supeł i to jest całkiem normalne, kiedy zaczyna się coś nowego. Naturalne jest też, że zastanawiamy się czy podołamy, czy mamy dość umiejętności i wiedzy. Jednak kiedy Bóg powołuje, nie polega na naszych zdolnościach, o czym przypomina nam historia Gedeona. „Wtedy ukazał mu się Anioł Pana i tak przemówił do niego: Pan z tobą, dzielny wojowniku!... Wówczas Pan zwrócił się ku niemu: Idź w tej swojej mocy... Czyż cię nie posyłam?” (Księga Sędziów 6,12-16)  

To niezwykłe, że Bóg nazwał Gedeona „dzielnym wojownikiem”, podczas gdy nie był on ani żołnierzem, ani prorokiem Bożym, jak Eliasz czy Elizeusz... Gedeon był prostym młynarzem z najbiedniejszej rodziny w swojej wiosce. Uważał siebie za „biedaka” i człowieka „bez znaczenia”, ale Bóg widział w nim wojownika, który wyzwoli Jego lud spod władzy Midianitów.
A jak ty siebie widzisz? Podobnie jak Gedeon?
- jako biednego, mało znaczącego, żałosnego?
- jako tkwiącego w pułapce obezwładniających cię okoliczności?
- jako zniechęconego negatywnymi doświadczeniami?  

Przyjmij dzisiaj Słowo od Boga dla ciebie: Bóg nie popełnił błędu kiedy wyznaczył cię do swojej służby. On wysyła cię na misję specjalną, którą dla ciebie przygotował i On będzie z tobą. Nie musisz być doskonałym, ani świetnie przygotowanym. Po prostu bądź sobą i bądź autentyczny, ponieważ Bóg nie wybiera tak, jak człowiek. Gdyż „Człowiek patrzy na to, co ma przed oczyma, Pan patrzy na serce”. (1 Księga Samuela 16,7) Ponieważ masz w sobie miłość Chrystusa i Jego światło, możesz pomóc innym, o czym pisze też Oskar, jeden z czytelników 'Cudów każdego dnia': „Bóg czyni wielkie rzeczy w moim życiu. Pomógł mi pokonać depresję i stać się Jego stopami i rękami. Zacząłem ewangelizować na moim kampusie uniwersyteckim, pytając studentów czy potrzebują modlitwy. Siejemy ziarno w sercach studentów. Widzimy zmiany i działanie Ducha Świętego w ich życiu”. Dziękujemy, Oskar, za twoje świadectwo. Chwała Bogu!Ty również dokonasz wielkich rzeczy w życiu innych! Pan jest z tobą, dzielny wojowniku!  

Niech Bóg cię błogosławi!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...