Uwielbiaj Pana w pełnej wolności!

1 lutego 2021

Czy przebywając w Bożej obecności, doświadczyłeś kiedyś zachwytu Jego wielkością, Jego mocą, Jego miłością? To właśnie taka postawa, kiedy nasze serce jest pełne zadumy i zachwytu, przynosi Mu chwałę. Wysławianie Boga nie jest jednak tylko wewnętrznym stanem – można je również dostrzec i usłyszeć. Jest wyrazem miłości do Boga. Bardzo lubię śpiewać, ale też chętnie biorę gitarę, by wielbić Go instrumentem.

Bywa, że czasem trudno jest nam swobodnie uwielbiać Boga. Dzieje się tak z różnych powodów:
- przejmujemy się tym, że inni na nas patrzą;
- nie wiemy, jak zbliżyć się do Boga;
- nie czujemy się dobrze we własnym ciele/nie lubimy naszego głosu itp.

Podczas uwielbiania Boga wchodzimy w przestrzeń całkowitego oddania się i otwarcia na Jego działanie. Stawanie przed Bogiem, takimi jakimi jesteśmy – szczerze i w całkowitej wolności – nie zawsze jest dla nas łatwe czy naturalne. Z miłości do Pana można jednak pokonać swoje obawy czy poczucie dyskomfortu.

Wspaniałym przykładem ekspresyjnego wielbienia Boga jest w Biblii król Dawid. Czytamy o tym w 2 Księdze Samuela 6,12-21. Dawid tańczy z radości wokół Arki Przymierza. Tańczy całym swoim sercem, duszą i ze wszystkich sił. Chwali Boga na swój sposób, nie przejmując się tym, co powiedzą inni. Nasze uwielbienie powinno płynąć do Boga swobodnie i tak często, jak to możliwe. Powiedziałbym, że nawet codziennie. Uwielbienie jest jak wezbrana fala miłości do Boga! Chciałbym cię zachęcić, byś dał się zachwycić i otoczyć Bożą obecnością. Wyraź swoje oddanie do Boga w nowy sposób, jakiego być może nigdy wcześniej nie próbowałeś. Śpiewaj Mu, podnieś swoje ręce ku Niemu, nawet zatańcz, jeśli chcesz, ale uwielbiaj Go! On jest tego godzien!

Niech Jemu będzie oddana cała chwała!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...