Uwielbienie, które wyzwala

31 stycznia 2021

Zdarzyło ci się powiedzieć, że twoje zranienia są tak głębokie, że nic nie jest w stanie ich zagoić? Że twoja przeszłość jest tak okropna, że nic nie jest w stanie ukoić bólu, jaki wywołują wspomnienia? Jest dla ciebie nadzieja. Bóg dał ci potężną broń, by się z tym zmierzyć.
To uwielbienie! Kiedy oddajesz Bogu chwałę, rezygnujesz z siebie. Wyrażasz swoją miłość do Niego, nie oczekując niczego w zamian. To czas głębokiej, osobistej bliskości, dzięki której możesz przebywać w obecności Króla Królów. W Liście Jakuba 4,8 czytamy: „Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was...”.
Boża obecność:
- leczy,
- uwalnia od zranień,
- uwalnia od przeszłości.
- uzdrawia przeszłość,
- pociesza w każdej sytuacji.

Tak wiele sytuacji może wywołać żal i ból. Wynik badania – pozytywny. Mąż chce rozwodu. Dziecko odwróciło się od Boga. Covid-19 zmienił świat. Czy czasem uważasz, że Bóg nie działa, tak jak myślałeś lub miałeś nadzieję, że będzie? Może wydaje ci się odległy, a oddawanie Mu chwały jest ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś robić? Tak, uwielbianie Boga w czasie kryzysu wymaga ofiary. W Liście do Hebrajczyków 13,15 czytamy: „Przez Niego więc nieustannie składajmy Bogu ofiarę uwielbienia, to znaczy owoc warg wyznających Jego Imię”.
Z Jego pomocą możesz uwielbiać Boga swoim duchem i uczcić Go w środku doświadczenia, przez które przechodzisz.

Przynosząc ofiarę uwielbienia, rośnie twoja świadomość wielkości i mocy Boga. Rośnie twoje zaufanie do Niego, a twoja miłość do Boga zastępuje negatywne uczucia i zranienia. Zatem uwielbienie naprawdę leczy twoje wnętrze i uwalnia od poczucia wstydu. Daje siłę, by wyrwać się z błędnego koła narzekania, smutku i niezadowolenia, i doświadczyć radości. Dlatego dziś zachęcam cię, byś odsunął na bok swoje uczucia i uczcił Go. On jest tego godzien!

Pomódl się ze mną: „Chcę Cię dzisiaj uwielbiać, Panie. Przychodzę do Ciebie, tak jak może nigdy wcześniej. Bez względu na okoliczności chcę Cię wywyższać, śpiewać Tobie, dostrzegać wszystko dobre, co czynisz dla mnie i dziękować. Pomóż mi pozbyć się narzekania i niezadowolenia, smutku i frustracji, bym mógł całym sercem oddawać Ci dziękczynienie i chwałę! Dziękuję, że leczysz moje serce i moje życie. Niech twoje cudowne Imię będzie błogosławione i uwielbione. Jesteś moim Bogiem! Dziękuję, Jezu! Amen!”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...