Wartość ciszy

29 lutego 2020

Jeśli, tak jak ja, często używasz smartfona i nie masz nawyku zamykania używanych programów, to ostatecznie dziesiątki pootwieranych aplikacji mogą nadwyrężać baterię i być przyczyną gorszego funkcjonowania telefonu. Trochę podobnie jest z naszym umysłem: bywa, że mamy natłok myśli i trudno nam się skupić na jednym temacie. Co minutę otrzymujemy wiele wiadomości, nie mówiąc o e-mailach, wypełniających nasze skrzynki pocztowe. Czasem nie wiemy nawet od czego zacząć... zaś statystyki potwierdzają, że nigdy wcześniej nie mieliśmy tak ogromnej liczby osób z zaburzeniami koncentracji.  

Im lepiej poznaję Boże Słowo, tym bardziej jestem pod wrażeniem, jak niezwykle trafnie odnosi się do problemów współczesnego świata. Oto, co Bóg powiedział do Jozuego odnośnie Swojego Słowa: „Niech ten zwój Prawa nie oddala się od twoich ust, ale rozważaj go dniem i nocą, by postępować zgodnie z tym wszystkim, co zostało w nim napisane, bo wtedy poszczęści się twojej drodze i wtedy będzie ci się dobrze wiodło”. (Księga Jozuego 1,8)  

Polecenie „rozważaj” może wydawać nam się czymś trudnym, zwłaszcza kiedy tysiące myśli przebiega przez naszą głowę. Chciałbym, zachęcić cię dzisiaj, byś zaczął praktykować ciszę. Wokół nas świat wiruje i nieustannie bombarduje nas obrazami i dźwiękami. Bóg zaprasza nas, byśmy na nowo nauczyli się odpoczywać w ciszy przed Nim, by znaleźć upragniony spokój, by usłyszeć Jego cichy głos, zapewniający nas o tym, jak bardzo nas kocha. Duch Święty ma ci tyle do powiedzenia... czy pozamykasz pootwierane aplikacje, po to, by w pełni przyjąć Jego Słowo?  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...