Zarządzanie czasem to zarządzanie priorytetami

20 maja 2019

Gdybyś miał zrobić listę tego co zabiera ci najwięcej czasu w ciągu dnia, co by się na niej znalazło? Byłbyś z niej zadowolony czy raczej przesunąłbyś parę spraw, a może nawet je wykreślił?
Może łapiesz się na tym, że mówisz: „Chciałbym mieć więcej czasu dla rodziny, ale jestem zawalony robotą. Chciałbym czytać więcej, ale przyznaję… dużo czasu spędzam na mediach społecznościowych i oglądaniu pewnych seriali telewizyjnych…” Pastor Craig Groeschel tak to ujął: „Jeśli jesteś nieustannie sfrustrowany, to prawdopodobnie za dużo czasu poświęcasz rzeczom, które nie mają dla ciebie większego znaczenia, a za mało temu co naprawdę się liczy”. Na koniec dnia, niezależnie od wszystkiego, wszyscy w coś zainwestowaliśmy swój czas: w pracę zawodową, rodzinę, hobby…

„Bo gdzie jest twój skarb – tam będzie i twoje serce”. (Mateusz 6,21) Jeśli naszym skarbem jest nasz czas, priorytetem będą dziedziny, w które go inwestujemy. Przeznaczając czas na bycie z rodziną umacniam nasze wzajemne więzi. Przebywając z Bogiem, rozwijam swoją miłość do Niego. Musimy zacząć od przeanalizowania swojego dnia i odpowiedzenia sobie na pytanie – jakie są moje priorytety? Kiedy już to ustalisz, łatwiej ci będzie zorganizować czas wokół tych aktywności. Może nawet odkryjesz, że im więcej na coś poświęcasz czasu, tym twoja pasja do tego rośnie. Sam Jezus, pomimo bardzo zajętego planu dnia, sporo czasu przeznaczał na to by przebywać sam na sam z Bogiem. A nawet w środku burzy uciął sobie drzemkę. Stały kontakt z Ojcem i odpoczynek uważał za niezbędne w swojej służbie.

Poproś dzisiaj Pana by pomógł ci znaleźć czas na to co dla ciebie najważniejsze.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...