Zasiądź przy stole Ojca

17 lutego 2020

W Biblii często możemy przeczytać o wspólnych posiłkach. Także Jezus lubił czas wspólnoty wokół stołu. Czytamy, że bywał zapraszany na przyjęcia do domów celników, brał udział w ucztach wydawanych przez ważne osobistości. Także Ostatnią Wieczerzę spędził razem ze swoimi przyjaciółmi przy stole. Pamiętasz znaną historię o dwóch siostrach, z których jedna, Marta, pracowicie spędzała czas w kuchni, przygotowując posiłek, podczas gdy druga, Maria, słuchała Jezusa, siedząc u Jego stóp? Sfrustrowana Marta, na którą spadła cała odpowiedzialność za przygotowanie poczęstunku (goszczenie Jezusa w domu musiało być ważnym wydarzeniem), zwróciła się do Jezusa, by odesłał Marię do kuchni. Jezus tak jej odpowiedział: „Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele rzeczy, a potrzeba tylko jednego. Maria wybrała sobie dobrą część – część, która jej nie będzie zabrana” (Ewangelia Łukasza 10,41-42) .

Maria wybrała coś lepszego – obecność i uwagę na słowa Jezusa, które zaspokajały jej duszę. Często, podobnie jak Marta, zajmujemy się wieloma sprawami, zamiast zrobić sobie przerwę i wsłuchać się w Boży głos. Podobnie jak Marta tracimy cenny czas, martwiąc się o to, co przemija.

Przyjdź dzisiaj do stołu Ojca, do tego uprzywilejowanego miejsca duchowej bliskości z Nim. On pociągnie cię bliżej do siebie i objawi to, co ma w swoim sercu.
v Pomódlmy się razem: „Panie, czasem jestem taki zajęty swoimi sprawami – zawodowymi, rodzinnymi – że prawie nie mam dla Ciebie czasu.
Postanawiam przychodzić do Twoich stóp i Twojego stołu, by karmić się Słowami, które dają życie i siłę. Dziękuję Ci za Twoją obecność. Ucz mnie szukać Ciebie i jeszcze mocniej cenić sobie Twoją obecność. Amen”.
Posłuchaj klasycznej pieśni uwielbienia w wykonaniu Michaela W. Smitha i pozwól, by Bóg pociągnął cię bliżej siebie.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...