Zdejmijmy maski

22 sierpnia 2020

Zbliżając się do Boga, uświadamiasz sobie, jak ważne jest bycie szczerym i autentycznym. Jak pisał psalmista: „Badaj mnie, Boże i poznaj me serce; doświadcz – i poznaj moje rozterki” (Psalm 139,23).
Bóg jest twoim stwórcą i On jest również twoim najlepszym przyjacielem. On zna cię doskonale, zna każdy sekret twojego serca. On zna również myśli, jakie przychodzą ci do głowy i słowa wychodzące z twoich ust (Psalm 139,1-4).

Nie chowaj przed Nim swojego smutku ani zmartwień. Nie milcz, jeśli masz problemy i trudności. Nie próbuj Go okłamywać i nie udawaj. Twój Ojciec wie wszystko o tobie i chce, byś był z Nim szczery. Byś opowiedział Mu wszystko, tak jak zwierzyłbyś się zaufanemu przyjacielowi. Opowiedział o swoich najgorszych chwilach, ale i tych najlepszych. Odkryj przed Nim całego siebie i wyrzuć z siebie wszystko. Zrzuć maskę. Bądź gotowy stanąć w Jego obecności, takim jakim jesteś.

Chciałbyś pomodlić się ze mną? „Panie, przebacz mi, że nie zawsze potrafię wyrzucić z siebie to, co mnie obciąża. Tak, zbadaj mnie, wypróbuj i pokaż wszystko, co stoi na drodze Twojej miłości. Dziękuję Ci za błogosławieństwo i za to, że mnie kochasz. Przychodzę do ciebie, taki jaki jestem, oddaję całego siebie i pragnę wejść do Twojego odpocznienia. Dziękuję za Twoją obecność, która mnie odnawia i wycisza. Chwalę Cię, że kochasz mnie takiego, jakim jestem. I taki jaki jestem, przychodzę do Ciebie, amen”.
Niech Jego obecność cię odnawia.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...