Ziemia obiecana jest dla ciebie!

2 września 2020

Bóg, potężny Wybawca, doprowadzi cię do przeznaczenia, które ci obiecał. Dla Izraela był to kraj mlekiem i miodem płynący. W Księdze Wyjścia 6,8-9 czytamy: „Wprowadzę was do ziemi, którą przysiągłem dać Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi – dam ją wam na własność. Ja, Jahwe. Tak też przemówił Mojżesz do synów Izraela, lecz oni nie słuchali Mojżesza z powodu zniechęcenia oraz ciężkiej pracy”.

Czasami czujemy się tak przytłoczeni, że przestajemy słyszeć delikatny głos Ojca. Czy tak jest w twojej sytuacji? Może twoja ziemia obiecana stopniowo zamieniła się w fatamorganę. Zniechęcony, przestałeś wierzyć, że cokolwiek się zmieni. Jeśli tak, oto szczególne słowo, specjalnie dla ciebie, które – mam nadzieję – doda ci otuchy: „Zapisz to, co widziałeś, i wyryj to na tablicach, aby to można szybko przeczytać. Gdyż widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się” (Księga Habakuka 2,2-3).

Wiedz jedno: czymkolwiek jest twoja ziemia obiecana, ona istnieje. Nie pozwól, by wątpliwości ograbiły twoją wiarę. „Bóg nie jest człowiekiem, żeby miał kłamać ani synem człowieczym, aby żałował” (Księga Liczb 23,19).
To, co obiecał, wypełni! Nie wątp w to. Rozpocznij ten dzień wypełniony Jego siłą, determinacją i pokojem. A przede wszystkim, przyjmij Jego radość, gdyż ziemia obiecana jest dla ciebie!  
Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...