Zostaw Jezusowi swoją listę rzeczy do zrobienia

15 września 2020

Wielu z nas sporządza sobie listę rzeczy do załatwienia. W kalendarzu, na karteczkach albo na odwrocie starego paragonu zapisujemy wszystko, co musimy zrobić w ciągu dnia.

Na przykład zakupy, odwiezienie dzieci na trening, wizyta u dentysty itp. Dobrze jednak wiemy, że często na tym się nie kończy. Bywa, że nasze dni wypełnione są niekończącymi się sprawami do załatwienia. Oto, co Bóg mówi o dniu dzisiejszym: „Oto dzień, do którego Pan doprowadził, świętujmy go z wielkim weselem” (Psalm 118,24). Ten dzień jest darem! Będzie taki, jakim postanowisz, by był. Twoje postępowanie dzisiaj może sprawić, że przeżyjesz go w Bożym pokoju albo z dala od niego. Bądź otwarty na niespodziewane zmiany swoich planów i przyjmij je z radością i wdzięcznością. Nie spuszczaj oczu z Jezusa, z Jego planu. Być może sprawy potoczą się inaczej niż to sobie wyobrażałeś, jednak bez cienia wątpliwości będzie to najlepsze dla ciebie.

Pomódl się ze mną: „Panie, to jest dzień, który Ty uczyniłeś; będę się weselił i radował w Tobie. Chcę cieszyć się wszystkim, co wydarzy się dzisiaj i jutro. Wierzę i wyznaję, że Ty chcesz tego, co dla mnie najlepsze i chcę z radością przywitać Twoje nieoczekiwane zmiany. W Twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...